Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartłomiej Bołądź opuszcza VfB Friedrichshafen

Bartłomiej Bołądź opuszcza VfB Friedrichshafen

fot. vfb-volleyball.de

– Mogę teraz powiedzieć, że odchodzę z VfB Friedrichshafen, ale jeszcze nie mogę zdradzić gdzie – powiedział Bartłomiej Bołądź w magazynie #7strefa. Atakujący reprezentacji Polski żegna się więc z zespołem wicemistrza Niemiec, a klub ten opuści również trener Vital Heynen.

Bartłomiej Bołądź w ekipie z Friedrichshafen występował od 2017 roku i trafił tu z Cerrad Czarnych Radom. Na niemieckich parkietach wywalczył dwa Superpuchary i dwa Puchary Niemiec. Do szczęścia zabrakło jednak złotego medalu mistrzostw kraju. Siatkarze VfB z polskim atakującym w składzie dwukrotnie musieli uznać wyższość Berlin Recycling Volleys.Byłem z siebie zadowolony. W skali 1–6, to myślę, że na 4+, 5, ponieważ nie wygraliśmy mistrzostwa. Tego mi zabrakło do kolekcji trofeów, jakie wywalczyłem w Niemczech. Mogę teraz powiedzieć, że odchodzę z VfB Friedrichshafen, ale jeszcze nie mogę zdradzić gdzie – powiedział Bołądź.

Po udanym sezonie w Niemczech, który spędził pod okiem trenera Heynena, Bołądź otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na zbliżający się sezon. Jak ocenia swoje szanse w rywalizacji z innymi atakującymi kadry? – Po kontuzji Bartka Kurka nadal jest ogromna konkurencja. Myślę, że wiele będzie zależało od dyspozycji na treningach w Spale. Zobaczymy, jaką trener będzie miał koncepcję, jak to będzie widział – przyznał.  – Będę chciał pomóc chłopakom, jak będę potrafił. Dam z siebie wszystko na treningach, a jak to będzie wyglądało, to czas pokaże – dodał Bołądź.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved