Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartłomiej Bołądź nadal zawodnikiem VfB Friedrichshafen

Bartłomiej Bołądź nadal zawodnikiem VfB Friedrichshafen

fot. vfb-volleyball.de

Bartłomiej Bołądź miniony sezon spędził poza granicami kraju, reprezentując barwy VfB Friedrichshafen. Zdobył z tym klubem wicemistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec. Do tego zespół dobrze spisał się w Lidze Mistrzów, przegrywając dopiero z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rywalizację o awans do turnieju Final Four. W kolejnym sezonie nic się nie zmieni, 23-letni atakujący nadal pozostanie w tym klubie, gdzie będzie się dalej rozwijał pod okiem Vitala Heynena. Jego rywalem w walce o wyjściowy skład również będzie Daniel Malescha.

VfB Friedrichshafen to pierwszy zagraniczny klub w karierze Bartłomieja Bołądzia. 23-latek przeniósł się tam po opuszczeniu Cerrad Czarnych Radom. Przez większą część sezonu był podstawowym atakującym VfB. Ostatecznie Bołądź zdecydował się na pozostanie w swoim klubie, jego rywalem nadal będzie Daniel Malescha, który w ostatnim sezonie przez wiele tygodni leczył kontuzję. – Cieszę się, że obaj pozostajemy w klubie, jesteśmy zmotywowani i już wpasowani do systemu. Myślę, że w kolejnych rozgrywkach nasza rywalizacja o miejsce w szóstce pozostanie otwarta – mówi Malescha. Bartłomieja Bołądzia chwali z kolei Vital Heynen. – Zrobił duży krok do przodu – powiedział szkoleniowiec.



W VfB Friedrichshafen nie zanosi się na wielką rewolucję. W klubie zostają: David Sossenheimer, Atanasis Protopsaltis, Andreas Takvam, Philipp Collin, Jakob Gunthor, Daniel Malescha, Bartłomiej BołądźMarcus Steuerwald. Doszli na razie Martin Krüger i Adrian Aciobanitei. Kadra nie jest jeszcze zamknięta.

źródło: inf. własna, vfb-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved