Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Bartodziejski: Medale powinny zostać rozdane

Bartłomiej Bartodziejski: Medale powinny zostać rozdane

fot. Bianka Sawoniuk

Dla ŁKS-u Commercecon Łódź sezon prawdopodobnie już się skończył. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy oficjalnego zakończenia rozgrywek, duży wkład w wyniki aktualnego wciąż mistrza Polski ma asystent trenera Cuccariniego, Bartłomiej Bartodziejski. Można powiedzieć, że jest najbliższym łącznikiem, pomiędzy sztabem a siatkarkami, bo kiedy któraś z nich wypada z przyczyn losowych z treningu, zdarza mu się zastępować ją na zajęciach. 

Jeżeli Polska Liga Siatkówki zadecyduje o rozdaniu medali na podstawie sezonu zasadniczego, Wiewiórom przypadnie ten brązowy – jedyny, którego na razie w kolekcji nie ma trener Bartodziejski. Według niego takie zakończenie sezonu byłoby właściwe, jednak nie tylko ze względu na wielomiesięczną pracę zespołów. Dostrzega w tym także ważny dla przyszłości klubów aspekt sponsorski.W tym sezonie zapewne siatkarki już na ligowe parkiety nie wybiegną? Czy według ciebie lepiej wyłonić mistrza na podstawie sezonu zasadniczego czy nie przyznawać tytułów?

Bartłomiej Bartodziejski: – Ciężko stwierdzić, czy jeszcze wrócimy do gry w play-offach i walki o mistrzostwo Polski, żyjemy z dnia na dzień obserwując jak zmienia się stan rzeczy. Jednak prawdopodobieństwo, że zakończymy sezon już teraz jest bardzo duże, bądź prawie pewne. W tabeli jesteśmy na trzecim miejscu, co daje nam brąz. Jeśli PLS wyda oficjalne stanowisko w naszej sprawie i postanowi zakończyć sezon, musimy się do tego dostosować. Uważam, że medale powinny zostać rozdane, pomimo tego, że tak naprawdę walka miała się dopiero zacząć, bo najlepsza forma szykowana jest zawsze na play-off. Byłaby to namiastka podsumowania sezonu, by ten całkowicie nie poszedł na marne. Przyznanie tytułów jest też ważne w innym aspekcie, bo tytuły, medale, miejsca w tabeli to też sfinalizowanie rozgrywek dla sponsorów i ich marek z punktu widzenia wartości marketingowej. Musimy zdawać sobie sprawę, że sport, żeby przetrwać w takim stanie, jak jest obecnie, musi zadbać w jak największym stopniu, aby ci, którzy łożą na niego pieniądze, wyszli z całej tej historii jak najmniej „poobijani”, czego im bardzo życzę. 

Zapewne czujesz spory niedosyt związany z zakończeniem rozgrywek, ale też był to niezwykle intensywny sezon dla ŁKS-u. Jakie doświadczenia wyniósł z niego Bartłomiej Bartodziejski jako trener?

– Oczywiście, przerywamy niespodziewanie w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo, że graliśmy nierówno, to w wielu trudnych meczach z dobrymi przeciwnikami pokazaliśmy, że będziemy się liczyć w walce o medale. Sezon pod względem intensywności jest bardzo zbliżony do poprzedniego. Natłok spotkań w kalendarzu, wyjazdy, loty – to wszystko na pewno dało nam się we znaki. Wyszliśmy z tego obronną ręką. Planowaliśmy być przed play-offami w czwórce, udało się, tak samo jak dobre występy w LM, gdzie zabrakło naprawdę niewiele. Jeżeli chodzi o mnie, to każdego trenera podpatruję i uczę się nowych rzeczy. W ten sposób zbieram doświadczenie, które przekładam na swoją pracę. W tym sezonie miałem okazję współpracować z dwoma różnymi trenerami i starałem się wyciągnąć jak najwięcej korzyści dla siebie na przyszłość .

Jesteś z gatunku szkoleniowców, którzy są bardzo aktywni fizycznie. Jakie masz obecnie pomysły na utrzymywanie formy i pożytkowanie energii?

– Nie jest to łatwe, ale robię co mogę. Na przykład siłownię w domu można zrobić niemal ze wszystkiego – na przykład ze zgrzewek wody od naszego sponsora. Również ćwiczenia na drążku, czy domowy zestaw hantli pomagają w niewielkim stopniu zrealizować plan. Jednak w tym okresie najważniejsze jest nasze zdrowie, dlatego przyłączam się do apelu #zostanwdomu i dodam #kombinuj, by pozostać w dobrej formie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved