Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Barbora Kosekova: Doceniam to, że możemy tutaj zagrać

Barbora Kosekova: Doceniam to, że możemy tutaj zagrać

fot. CEV

Słowaczki okazały się najlepsze podczas turnieju Ligi Europejskiej rozegranego w Twardogórze. Na zakończenie zawodów pokonały one po tie-breaku Polki. – To jest nasz debiut w Lidze Europejskiej, bardzo doceniam to, że możemy tutaj zagrać, budować naszą karierę. Wszystkie te trzy mecze były niezwykle trudne, ale z ogromną korzyścią zarówno dla drużyny, jak i każdej z nas – oceniła rozgrywająca Słowaczek, Barbora Kosekova.

Wygrałyście trzy mecze, każdy z nich jednak wymagał od was maksymalnego zaangażowania. Myślisz, że to sprawiło, że jesteście jeszcze silniejsze?Barbora Kosekova:Myślę, że tak. To jest nasz debiut w Lidze Europejskiej, bardzo doceniam to, że możemy tutaj zagrać, budować naszą karierę. Wszystkie te trzy mecze były niezwykle trudne, ale z ogromną korzyścią zarówno dla drużyny, jak i każdej z nas.

Wszystko było dla was nowe, zwłaszcza że to był także debiut reprezentacji Słowacji w Lidze Europejskiej. Jakie były wasze oczekiwania przed przyjazdem na turniej do Polski?

Przyjeżdżając tutaj, na pewno nie zakładałyśmy tego, że uda nam się wygrać wszystkie trzy mecze. Naszym planem minimum było wywiezienie z Twardogóry dwóch zwycięstw. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że zrobiłyśmy coś więcej.

W trzecim secie meczu z Polkami wypuściłyście z rąk kontrolę nad meczem. W tie-breaku znowu wszystko się zmieniło na waszą korzyść…

Rzeczywiście chyba straciłyśmy koncentrację. Na szczęście później nasza zagrywka i blok się poprawiły. Dzięki temu mogłyśmy w tie-breaku wrócić do swojej lepszej gry i zwyciężyć. Przed piątym secie masz jedynie 3 minuty przerwy, a potem tylko 15 punktów do zdobycia. Wtedy trzeba dać z siebie wszystko, a my z całych sił chciałyśmy ostatni mecz zakończyć po naszej myśli.

Reprezentacja Albanii była troszeczkę niedoceniana przed tym turniejem. Zaskoczyły cię postawą w tym turnieju?

To naprawdę dobra drużyna. Myślę, że może faktycznie w zeszłych latach reprezentacja Albanii to był „outsider”, ale kiedy spojrzy się na ich grę, teraz to widać, że prezentują naprawdę wysoki poziom.

Myślisz, że Liga Europejska może być dla młodych siatkarek przepustką do gry w jeszcze bardziej prestiżowych imprezach?

Zdecydowanie. Można tutaj nabrać wiele doświadczenia, młode zawodniczki mogą sprawdzić się, skonfrontować swoje umiejętności z zawodniczkami z całego świata.

Od początku twojej kariery z powodzeniem grasz w zespole z Bratysławy. Czy to zmieni się w przyszłym sezonie?

W przyszłym sezonie będę grała w Czechach, w drużynie, którą prowadzi zresztą nasz trener (Marek Rojko – przyp. red.). Spodziewam się zebrania nowego doświadczenia, bo to będzie dla mnie nowe miejsce, nowi ludzie itd.

Być może również kiedyś zobaczymy cię w polskiej lidze?

Być może. (uśmiech) To byłoby bardzo miłe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved