Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Barbara Zakościelna zagra w BKS-ie Bielsko-Biała

Barbara Zakościelna zagra w BKS-ie Bielsko-Biała

Do drużyny z Bielska-Białej dołączy 19-letnia przyjmująca Barbara Zakościelna. – To bardzo utalentowana przyjmująca o dobrych warunkach fizycznych. Tak jak wszystkie młode zawodniczki musi pracować nad rozwojem swoich indywidualnych umiejętności i zrozumieniem gry – mówi trener Tore Aleksandersen.

Od samego początku skład BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała był budowany bardzo konsekwentnie. Zgodnie z trzyletnim planem nakreślonym przez trenera Tore Aleksandersena bielszczanki w każdym kolejnym sezonie mają zbliżać się do mistrzostwa Polski. Nic więc dziwnego, że w składzie na sezon 2017/2018 znalazło się miejsce zarówno dla doświadczonych siatkarek, jak i dla tych, które będą stanowić o sile drużyny w niedalekiej przyszłości. W schemat ten idealnie wpisuje się ostatnia już nowa siatkarka BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Barbara Zakościelna.Basia ma 19 lat i swoją przygodę z siatkówką zaczynała w klubie UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, skąd później przeniosła się do GLKS-u Nadarzyn, a następnie do Legionovii Legionowo. Wraz z drużyną z Legionowa zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorek oraz brązowy i srebrny medal Młodej Ligi Kobiet. W sezonie 2016/17 Zakościelna dostała również powołanie do reprezentacji Polski juniorek. W ostatnim sezonie zadebiutowała na parkietach Orlen Ligi w barwach Legionovii, zaliczając tym samym cztery mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Basia jest jedną z wielu utalentowanych młodych siatkarek, które będziemy mieć w drużynie w przyszłym sezonie – mówi Tore Aleksandersen. – To bardzo utalentowana przyjmująca o dobrych warunkach fizycznych. Tak jak wszystkie młode zawodniczki musi pracować nad rozwojem swoich indywidualnych umiejętności i zrozumieniem gry. Wiem, że szybko zrobi duże postępy. Jestem szczęśliwy, że Basia chciała dla nas grać i oczekuje od niej wielkich rzeczy w przyszłości – dodaje trener BKS-u Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved