Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Włodarczyk: Postawiłyśmy wszystko na jedną kartę

Barbara Włodarczyk: Postawiłyśmy wszystko na jedną kartę

fot. wisla-warszawa.pl

Wisła odrobiła straty w półfinale pierwszej ligi siatkówki kobiet. KT7 CNC Budowlani w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrywali już 2:0, ale dwie wygrane warszawskich Syren sprawiły, że w środę odbędzie się decydujące starcie. – Mam nadzieję, że to my znajdziemy się w finale. Jedziemy do Torunia tylko i wyłącznie po zwycięstwo – mówi kapitan Wisły, Barbara Włodarczyk.

W sobotę Wisła pokonała rywalki 3:1, a w niedzielę w jeszcze lepszym stylu 3:0. Warto zwrócić uwagę na dwa sety z tych spotkań. W pierwszym w ostatniej odsłonie gospodynie zwyciężyły 25:13, a w drugim w inauguracyjnej partii 25:14. – Miniony weekend w naszym wykonaniu można nazwać wielkim powrotem z dalekiej podróży. Z niekorzystnej dla nas sytuacji wyszłyśmy obronną ręką. Postawiłyśmy wszystko na jedną kartę i to się opłaciło – mówi kapitan drużyny Barbara Włodarczyk.Wyszłyśmy na te mecze bardzo zdeterminowane, co przełożyło się na naszą postawę na parkiecie. Mój zespół pokazał charakter „walczaka” i nie poddawał się w żadnym momencie gry. Wiedziałyśmy, że to będą trudne spotkania, ale postawiłyśmy wszystko na jedną kartę. To spowodowało, że rywal nie miał przeciwko nam żadnych argumentów – twierdzi przyjmująca Wisły. – Jesteśmy naprawdę dobrym zespołem, który pokazał, że nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazłyśmy, jest zatem i walczy do końca. Moja drużyna z podniesioną głową, dumą i pewnością siebie może przystąpić do ostatniego meczu w tym półfinale. Mam nadzieję, że to my znajdziemy się w finale. Jedziemy do Torunia tylko i wyłącznie po zwycięstwo.

Nie każdy zespół potrafiłby zrobić to, czego my dokonaliśmy w ostatni weekend. Taki powrót udaje się nielicznym, tylko prawdziwym drużynom z charakterem, a my właśnie takie jesteśmy. Podniosłyśmy się po tych porażkach, choć byłyśmy już na straconej pozycji – przyznała Barbara Włodarczyk. – Wierzę, że środowe spotkanie jest w naszych rękach, ale sport bywa czasem nieobliczalny. W decydującym starciu naprawdę będzie liczyło się wszystko: głowa, umiejętności, determinacja, a przede wszystkim charakter i zaangażowanie w walkę.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved