Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Włodarczyk: Jestem dumna

Barbara Włodarczyk: Jestem dumna

fot. wisla-warszawa.pl

Chociaż pomimo przegrywania 0:2 w meczach siatkarki Wisły Warszawa doprowadziły do wyrównania rywalizacji półfinałowej, w decydującym spotkaniu atut własnego boiska wykorzystały zawodniczki Budowlanych Toruń. Tym samym warszawianki straciły szansę na finał I ligi kobiet. Warszawskie Syreny ostatecznie zajęły trzecie miejsce na koniec sezonu, gdyż z rywalizacji o brąz wycofał się Joker Świecie. – Rozgrywki możemy zaliczyć do udanych. Zdobycie trzeciego miejsca jako beniaminek to duży sukces – podsumowała kapitan drużyny z Warszawy, Barbara Włodarczyk.

Siatkarki Wisły Warszawa były bliskie sprawienia niespodzianki i pomimo przegrywania 0:2 doprowadziły do piątego pojedynku w półfinale I ligi kobiet. W decydującym meczu lepsze okazały się jednak torunianki. Warszawianki powinny rozegrać jeszcze spotkania o trzecie miejsce, jednak ze względu na problemy Jokera Świecie stołeczna drużyna zajęła najniższe miejsce na podium bez dodatkowej gry. – Nasze granie w tym sezonie dobiegło końca, najprawdopodobniej nie rozegramy już meczów o trzecie miejsce. Jest mi trochę przykro, że zakończyłyśmy rywalizację z Budowlanymi w takim stylu. Po dwóch nieudanych pierwszych spotkaniach w półfinale w Toruniu potrafiłyśmy się podnieść i wygrać dwa mecze. Niestety, ten ostatni decydujący padł łupem rywalek – powiedziała kapitan warszawskiego zespołu. – Boli najbardziej to, że nie postawiłyśmy się przeciwniczkom tak, jak w starciach w stolicy. Torunianki brylowały w każdym elemencie, a my niestety walczyłyśmy same ze sobą. Liczba błędów, którą popełniałyśmy w tym spotkaniu, spowodowała, że nie miałyśmy żadnych argumentów. Przebłyskiem był jedynie jeden set, ale to niestety na taki zespół jak Budowlani było zbyt mało – dodała Barbara Włodarczyk.Chociaż wydawało się, że po dwóch zwycięstwach warszawianki mogą pójść za ciosem i wygrać rywalizację, której stawką był udział w finale zaplecza Orlen Ligi, głównie przez błędy własne siatkarki z Warszawy przegrały decydujący pojedynek. – Siatkówka to gra błędów, a my w tym meczu przeszłyśmy same siebie. Nie wiem, co było tego przyczyną, bo powinnyśmy po tak dobrych spotkaniach na własnym parkiecie być pewniejsze w tym, co robimy. Nie będę tłumaczyła zespołu, bo to nie ma sensu. Ogólnie nie wyszedł nam ten mecz. Szkoda tylko, że w tak ważnym dla nas momencie przytrafił się taki słabszy występ – stwierdziła Włodarczyk.

Dla Wisły to był pierwszy, historyczny sezon na zapleczu Orlen Ligi. Pomimo porażki w półfinale kapitan warszawskiej drużyny uważa, że był to dobry sezon w wykonaniu zespołu. – Uważam, że te rozgrywki możemy zaliczyć do udanych. Zdobycie trzeciego miejsca jako beniaminek to duży sukces. Drużyna przed sezonem została drastycznie przebudowana, byłyśmy przeplatanką doświadczenia i młodości. Miałyśmy wzloty i upadki, ale osiągnęliśmy mimo wszystko dobry rezultat. Trener poskładał nas w jedną całość i wspólnie dążyliśmy do celu. Udało się osiągnąć trzecie miejsce w lidze. Jest to sukces, ale czujemy mały niedosyt. Sportowiec zawsze chciałby być na jak najwyższym podium, ale porażki też są niestety w to wkalkulowane. Musimy się z tym pogodzić – podsumowała sezon Barbara Włodarczyk, która po raz pierwszy piastowała funkcję kapitana zespołu. – W tym sezonie pełniłam funkcję kapitana zespołu. Było to dla mnie nowe, ale wspaniałe doświadczenie. Uważam, że byłyśmy zgranym teamem. Chciałam podziękować dziewczynom za zaufanie i współpracę. Jestem dumna, że mogłam pracować z takimi zawodniczkami. Dowodzenie 14 kobietami to wyczyn, a poskładanie tego w jedną całość to duży sukces. Tutaj chcę przekazać gratulacje dla trenera za jego pracę i przede wszystkim cierpliwość. Po tym sezonie zostaną wspomnienia gorsze i lepsze. Możliwe, że już nie spotkamy się w następnym sezonie w takim gronie i rozejdziemy się każdy w swoją stronę. Mam jednak nadzieję, że będziemy miło wspominać ten sezon i każdego z osobna – zakończyła Włodarczyk.

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved