Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Sokolińska: Wytrzymałyśmy ciśnienie

Barbara Sokolińska: Wytrzymałyśmy ciśnienie

fot. azs.gliwice.pl

– Nie był to dla nas łatwy mecz. Grałyśmy na boisku outsidera, który nie miał nic do stracenia. My natomiast musiałyśmy wygrać i to za trzy punkty. I myślę, że ta myśl nas trochę spięła, bo nie byłyśmy sobą przez dłuższy czas – przyznała Barbara Sokolińska z AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice po zwycięstwie z AZS-em AWF Warszawa.

W minioną sobotę siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice zmierzyły się z AZS-em AWF Warszawa. W starciu tych dwóch akademickich drużyn lepsze okazały się zawodniczki ze Śląska – wygrywając 3:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. – Nie był to dla nas łatwy mecz. Grałyśmy na boisku outsidera, który nie miał nic do stracenia. My natomiast musiałyśmy wygrać i to za trzy punkty. I myślę, że ta myśl nas trochę spięła, bo nie byłyśmy sobą przez dłuższy czas – przyznaje Barbara Sokolińska.Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło, ale z jakością bywało już różnie. Oba zespoły bowiem zbyt łatwo oddawały punkty. – Myślę, że byłyśmy zbyt spięte, brakowało nam luzu i nie grałyśmy swojej siatkówki. Natomiast warszawianki to jeszcze młody i niedoświadczony zespół, stąd tyle błędów z obu stron – analizuje Sokolińska.

Jak to często bywa w przypadku zespołów złożonych z młodych zawodniczek, były chwile, w których rywalki potrafiły napsuć krwi podopiecznym Wojciecha Czapli. – Rzeczywiście tak było – przyznaje Sokolińska. – Szczególnie kiedy w trzecim secie roztrwoniliśmy bodajże siedmio- lub ośmiopunktową przewagę i AWF wyszedł na prowadzenie. W odpowiednim czasie wzięłyśmy się jednak w garść, przestałyśmy popełniać błędy i wygrałyśmy cały mecz – dodaje siatkarka.

To nie był jednak najtrudniejszy moment w tym pojedynku. Wcześniej w drugim secie gospodynie prowadziły już 21:16 i wydawało się, że już nic nie jest w stanie odwrócić losów tej partii. Gliwiczanki jednak wygrały tę część meczu 25:23. – Było ciężko – to fakt, ale wytrzymałyśmy ciśnienie podobnie jak miało to miejsce w meczu z Tarnowem. Cały czas wierzyłyśmy, że wygramy i tak się stało – podkreśla siatkarka.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved