Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Baraż o LSK: Wisła Warszawa wyrównała stan rywalizacji

Baraż o LSK: Wisła Warszawa wyrównała stan rywalizacji

W czwartek rozegrano drugie spotkanie barażowe o prawo gry w LSK w sezonie 2019/2020. W środę lepsze było KSZO, zaś w czwartek podopieczne Ewy Cabajewskiej wyrównały stan rywalizacji. Wicemistrz I ligi siatkarek przegrywał już w tym spotkaniu 0:2, ale doprowadził do tie-breaka, którego wygrał. Kolejne mecze barażowe zaplanowano na 27. i 28. 04. w Warszawie.

Spotkanie miało wyrównany początek. Dopiero przy zagrywce Katarzyny Marcyniuk Wisła Warszawa odskoczyła na 8:5 po błędach własnych rywalek. Przewaga stołecznej ekipy cały czas rosła, po kolejnych błędach swoich podopiecznych o czas poprosił trener KSZO (10:15). Wisła wydawała się kontrolować boiskowe wydarzenia, zagrywką pracowała Marcyniuk, w ataku  punktowała Mikołajewska, do tego doszły także kolejne błędy własne KSZO i tablica pokazała już wynik 19:13. W tym momencie jednak w polu zagrywki stanęła Olga Geyko, punktowała w tym elemencie, do tego zaczęły się mylić podopieczne Ewy Cabajewskiej, zadziałał także blok gospodyń i zrobiło się 21:19 dla przedstawiciela LSK. Atak Emilii Oktaby dał KSZO piłki setowe (24:21), a po kolejnej akcji sędzia mógł już odgwizdać koniec tej części meczu.

Zagrywka Olgi Geyko i działający blok KSZO, do tego jeszcze atak Kolety Łyszkiewicz w drugim secie prowadzenie gospodyniom 6:1. Warszawianki jednak szybko rzuciły się do odrabiania strat wykorzystując niedokładności w szeregach siatkarek KSZO i zbliżyły się na 6:7. Kontakt punktowy z rywalkami podopieczne Ewy Cabajewskiej utrzymywały tylko przez kilka minut. Świetnie spisywała się Koleta Łyszkiewicz, działał blok KSZO i wkrótce tablica pokazała wynik 17:11. Seria znów padła przy zagrywce Geyko. Podopieczne trenera Bockaya utrzymywały prowadzenie i wkrótce po udanym ataku miały już piłki setowe (24:18). Warszawianki się nie podawały i obroniły trzy z nich (21:24). Ostatecznie kropkę nad „i” postawiła Emilia Oktaba wygrywając walkę na siatce.

W trzecim secie po ataku Kingi Kasprzak było 3:1 dla KSZO, ale wkrótce to Wisła miała dwupunktowy zapas po tym, kiedy m. in. na blok nadziała się Dorsman (6:4). Na 7:7 wyrównała Justyna Wojtowicz, ale po stronie warszawskiej dobrze funkcjonował środek. Podopieczne Ewy Cabajewskiej odskoczyły na 14:11, ale znów fatalne dla nich okazało się ustawienie rywalek z Geyko na zagrywce (14:14). Walka trwała w najlepsze, a w ważnym momencie po błędach KSZO Wisła odskoczyła na 20:17. Punktowy blok dał stołecznej ekipie piłki setowe (24:21), wykorzystała od razu pierwszą z nich.

Dobra postawa w polu zagrywki Marcyniuk dała Wiśle prowadzenie w czwartym secie 3:0. Po m. in. akcji Emilii Oktaby gospodynie zbliżyły się na punkt, ale cały czas to Wisła była w natarciu. Asem serwisowym popisała się Nowogrodczenko (10:7), a po ataku Katarzyny Połeć było już 16:11. KSZO miało ogromne problemy w każdym elemencie, dodatkowo popełniało tak banalne pomyłki, jak błąd ustawienia (12:21). Przyjezdne dominowały na boisku i kolejny as serwisowy Nowogrodczenko dał Wiśle mnóstwo szans na skończenie seta (24:13). Wisła wykorzystała drugą piłkę setową, a konkretnie zrobiła to za nią Dorsman psując zagrywkę.

W tie-breaku Wisła Warszawa przeważała 3:5, ale KSZO wyrównało na 7:7 przy zagrywce Justyny Wojtowicz, a w ataku brylowała Łyszkiewicz. Po zmianie stron Wisła ruszyła do ataku, zapunktowała Baran, swoje dokładały także Mikołajewska i Połeć, do tego w przyjęciu fatalnie zachowała się Łyszkiewicz i tablica pokazała wynik 13:9 dla gości. Zagrywka Baran dała Wiśle piłki meczowe (14:10). Rywalki obroniły jedną z nich, ale po chwili mecz dobiegł końca. Wisła Warszawa wyrównała stan rywalizacji w barażu o LSK.

KSZO Ostrowiec Św.  – Wisła Warszawa 2:3
(25:21, 25:21, 20:25, 14:25, 11:15)

Stan rywalizacji play-off: 1:1