Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Baraż o LSK: Pierwsze starcie dla siatkarek KSZO

Baraż o LSK: Pierwsze starcie dla siatkarek KSZO

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Wisły Warszawa rozpoczęły walkę o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwsze starcie padło łupem ostrowczanek, które u siebie pokonały stołeczną ekipę bez starty seta. Drugi mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Początek środowego starcia nie był zbyt udany dla warszawianek, które w pewnym momencie przegrywały już 5:10, ale potem przyjezdne zdobyły trzy punkty rzędu. Po zbiciu Żanety Baran był remis 15:15. Za moment jednak łupem gospodyń padły cztery kolejne akcje. Dobrze serwowała Kasprzak. Ekipa  z warszawy zaczęła z kolei popełniać coraz więcej błędów. Po kilku minutach miejscowe wygrywały już 22:17. Potem akcje kończyła Koleta Łyszkiewicz, która na dodatek przy piłce setowej popisała się asem serwisowym (25:19).

Drugą partię rozpoczęła wymiana ciosów. Po ataku Żanety Baran z szóstej strefy było 3:2. Za chwilę jednak siedem punktów z rzędu zdobyły zawodniczki KSZO. Dwa po kolei padły po asach Emilii Oktaby. I znów był wynik 10:5 dla gospodyń. Warszawianki poderwały się jednak do walki i odrobiły prawie wszystkie straty (9:10). Dobrze zagrywała kapitan Elena Nowgorodczenko. Wkrótce był remis 11:11. Potem jednak po stronie stołecznych znów pojawiły się błędy własne. W połowie drugiej odsłony miały one na swoim koncie 16 niewymuszonych pomyłek. Wisła jeszcze raz się zbliżyła, ale za moment znów straciła kilka punktów. Przy stanie 19:16 dla KSZO, warszawianki przegrały challenge. Ostatnie akcje znów kończyła Łyszkiewicz. KSZO wygrało seta  się wynikiem 25:18.

Trzecia partia miał znów podobny przebieg. W pewnym jednak momencie miejscowe podkręciły tempo (15:10). W warszawskiej drużynie szwankowało przyjęcie i znów pojawiły się błędy własne. KSZO spokojnie powiększało swoją przewagę. Ostatecznie po niespełna 80 minutach gry gospodynie wygrały mecz, kończąc trzecią odsłonę wynikiem 25:18. Bemowskie Syreny tego dnia popełniły aż 24 błędy. Rywalki dwa razy mniej. Najwięcej punktów dla  ekipy z Warszawy zdobyła Baran – 10. Łyszkiewicz w ekipie KSZO skończyła starcie z 16 oczkami na koncie.

MVP: Koleta Łyszkiewicz

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Warszawa 3:0
(25:19, 25:18, 25:18)

Stan rywalizacji: 1:0 dla KSZO