Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Baraż o LSK: Druga wygrana Wisły, jeden krok do ekstraklasy

Baraż o LSK: Druga wygrana Wisły, jeden krok do ekstraklasy

W trzecim meczu barażowym o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet Wisła Warszawa pokonała 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski we własnej hali. W rywalizacji do trzech wygranych wicemistrz I ligi kobiet prowadzi już z ostatnim zespołem ekstraklasy 2:1 i tylko jedno zwycięstwo dzieli go od… awansu do ekstraklasy. O ile oczywiście pozytywnie przejdzie weryfikację w PLS.

Od początku spotkania widać było, że „Bemowskie Syreny” będą chciały jak najlepiej wykorzystać atut własnej hali i tak też się stało. Pierwszy set to dominacja gospodyń, które po asie serwisowym Anny Lewandowskiej i bloku na Kolecie Łyszkiewicz prowadziły 6:1. Ostrowczanki nie mogły dobić się do „pomarańczowego” i dlatego bardzo szybko trener Tomasz Kamuda pozbawił się obu czasów (11:3). Tę jednostronną partię próbowała ratować nieco Kinga Kasprzak zwalniając rękę w ataku, ale tylko w nielicznych przypadkach w ekipie z Warszawy szwankowała asekuracja (14:5). Przy stanie 16:6 doświadczoną ukraińską rozgrywającą KSZO zastąpiła młoda Natalia Czapla, dając swojej koleżance chwilę na analizę sytuacji zza linii bocznej. Podobną rolę odegrała zmiana Zuzanny Kucińskiej za Koletę Łyszkiewicz. Rozbite siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego zdołały w premierowej odsłonie zdobyć tylko 10 oczek (25:10).

Znacznie ciekawsze widowisko oglądali kibice w hali na Bemowie w kolejnym secie. Świetna gra na środku Katarzyny Połeć oraz bezbłędna w działaniach ofensywnych Katarzyna Marcyniuk zdawały się pewnie prowadzić swoją drużynę do prowadzenia 2:0 w meczu (20:14). Wtedy jednak w polu zagrywki stanęła Justyna Wojtowicz i nie tylko przerwała dobrą serię gospodyń, ale 8 oczek z rzędu pozwoliło ostrowczankom na odbudowanie pewności siebie (20:22). W dogodnej sytuacji na atak z piłki przechodzącej nie zdecydowała się Łyszkiewicz, piłka w ataku powędrowała więc do Swietłana Dorsman, ale ta zaatakowała w aut. Siatkarki Wisły Warszawa wyrównały, a ważną kontrę omijając blok ostrowczanek zakończyła Marcyniuk dając swojej drużynie piłki setowe. Błąd dotknięcia siatki zniweczył wszelkie starania ostrowczanek na wyrównanie (26:24).

Początek trzeciej odsłony meczu należał do zawodniczek broniących miejsca w LSK (2:6). Stało się tak głównie za sprawą zagrywek Kasprzak i o czas poprosiła trener Ewa Cabajewska. W środkowej fazie seta dwukrotnie pomyliła się Justyna Wojtowicz, próbując znaleźć ręce blokujących i atakując „pod górę”. Kilkukrotnie w użyciu był system challenge, ale nie odegrał on istotnej roli w przebiegu tej partii. Zepsute zagrywki w końcówce meczu podcięły skrzydła przyjezdnym i cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem wicemistrzyń I ligi (25:18).

MVP: Katarzyna Połeć

Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:10, 26:24, 25:18)

stan rywalizacji: 2:1 dla Wisły

Wisła: Baran (6), Marcyniuk (10), Lewandowska (7), Mikołajewska (9), Połeć (14), Nowgorodczenko (2), Markiewicz (libero)
KSZO: Wojtowicz (4), Gejko (2), Kasprzak (9), Dorsman (7), Łyszkiewicz (7), Oktaba (5), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska, Czapla (2) i Tracz