Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oficjalnie zaprezentowany

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oficjalnie zaprezentowany

fot. Michał Szymański

Niebawem rusza kolejny sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Z tego powodu w poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Uroczystość miała miejsce w restauracji hotelu City w Bydgoszczy. Na prezentacji nie zabrakło ważnych gości oraz przedstawicielu klubu. Jako pierwszy, poza prowadzącym, głos zabrał nowy prezes klubu – Piotr Makowski, który podziękował sponsorom oraz wyraził nadzieję, iż po zakończeniu sezonu będzie dużo powodów do radości.

Następnie do mikrofonu podeszły Ewa Kowalkowska oraz Izabela Bełcik, odpowiadające za szereg spraw niezwiązanych czysto sportowo z zespołem. Ogłaszanie poszczególnych zawodniczek przypadło Bełcik.Skład Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz:

przyjmujące: Joanna Kuligowska, Ewelina Krzywicka, Patrycja Balmas, Joanna Fedusio
środkowe: Kinga Różyńska, Natalia Misiuna, Marta Ziółkowska
rozgrywające: Magdalena Mazurek, Małgorzata Andersohn
atakująca: Tamara Gałucha
libero: Monika Jagła, Maja Pahor

Po zaprezentowaniu całego składu przyszedł czas na to, by chętni mogli zabrać głos. Z tej sposobności skorzystał wieloletni działacz i były już prezes klubu – Waldemar Sagan.Pełniłem w tym klubie wszelkie funkcje. Byłem trenerem, kierownikiem zespołu, menadżerem oraz prezesem klubu. Nigdy nie byłem jednak widzem. Myślę, że jest to dla mnie bardzo ciekawa propozycja na ten sezon. Będę kibicował i wspierał zespół i mam nadzieję, iż zaprezentowana drużyna da nam tyle satysfakcji, dzięki czemu kolejny sezon będziemy mogli podsumować pozytywnie – powiedział prezes. Oprócz tego Sagan m.in. obdarował symbolicznym kwiatem Monikę Jagłę za jej osiągnięcia w młodzieżowej reprezentacji. Następnie fotoreporterzy mogli wykonać zdjęcie formacji w pełnej krasie, co zakończyło część oficjalną wydarzenia.

Podczas prezentacji swój plan na sezon zdradził nowy szkoleniowiec „Pałacanek”, Piotr Matela. Sportowo chcielibyśmy osiągnąć jak najlepszy wynik. Mamy świadomość, że nie zawsze na boisku i w sporcie wszystko zależy od nas, natomiast wiemy, iż z każdym przeciwnikiem będzie trzeba walczyć na sto procent. Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na to, jak będziemy się prezentowali, bo od tego najwięcej zależy – stwierdził trener.

O swoim powrocie do Pałacu nieco więcej powiedziała również Patrycja Balmas, znana z występów pod nazwiskiem Polak. – Czuję radość i sentyment związany z Bydgoszczą oraz klubem. Wracam z nadziejami, że powalczymy w tej lidze i osiągniemy lepszy wynik niż Pałac w zeszłym roku. Na pewno jest tutaj dużo doświadczonych dziewczyn i to na ich barkach spocznie wynik zespołu – powiedziała przyjmująca.

Pałac Bydgoszcz rozegra swój pierwszy ligowy mecz 3 listopada w Łodzi. Przeciwnikiem bydgoszczanek będzie miejscowy ŁKS Commercecon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved