Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baden Masters: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

Baden Masters: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska rozpoczęły w czwartek walkę w kwalifikacjach do turnieju głównego CEV Masters w Baden. W pierwszej rundzie biało-czerwone pokonały w dwóch setach norweską parę Kjølberg/Hjortland. W II rundzie w meczu bezpośrednio decydującym o grze w turnieju głównym przegrały po tie-breaku z Finkami Lehtonen/Parkkinen i odpadły z dalszych gier.

Tylko jedna polska para żeńska występuje w rozpoczynającym się dziś turnieju CEV Masters w szwajcarskim Baden. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska muszą jednak występować w kwalifikacjach, w których walczą o awans do turnieju głównego. W I rundzie rywalkami Polek były Victoria Kjølberg i Ane Hjortland z Norwegii. W pierwszym secie nasze reprezentantki nie miały większych problemów z rywalkami. Szybko uzyskały przewagę i niezagrożone wysoko wygrały tego seta 21:14. Nieco trudniej było w drugiej partii, w której Norweżki zaczęły grać o wiele lepiej. Rywalki doprowadziły do zaciętej końcówki, ale w niej więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone. Kołosińska i Gruszczyńska wygrały 24:22 i zameldowały się w kolejnej rundzie kwalifikacji.

W niej w meczu o bezpośredni awans do turnieju głównego Polki zmierzyły się z Riikką Lehtonen i Anniiną Parkkinen z Finlandii. Pierwszy set zapowiadał sukces – biało-czerwone grały bardzo dobrze i chociaż rywalki stawiały opór, to musiały uznać wyższość naszych zawodniczek. Kołosińska i Gruszczyńska wygrały do 18 i pełne nadziei przystąpiły do kolejnej partii. W niej zacięta walka trwała do samego końca, jednak tym razem w grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki z Finlandii, które wygrywając 23:21, doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku Polki dały rywalkom odskoczyć na dwa punkty i już w końcówce nie były w stanie odrobić tej straty. Przegrały decydującą partię do 12 i nie zagrają w turnieju głównym CEV Baden Masters.