Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > B. Toniutti: To w karierze nie zdarza się często

B. Toniutti: To w karierze nie zdarza się często

fot. Katarzyna Antczak

Po dwóch pierwszych meczach finałowych rozegranych pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Asseco Resovią Rzeszów na razie nie widać nadziei dla podopiecznych Andrzeja Kowala. Zespół prowadzony przez Ferdinando de Giorgiego nie tylko dwukrotnie wygrał 3:0, ale przede wszystkim widowiskowo pozbawił rywali wszystkich argumentów. – Nie wygraliśmy jeszcze mistrzostwa, prowadzimy w setach 6:0, ale pozostał nam ostatni mecz i na podstawie mojego wcześniejszego doświadczenia mogę stwierdzić, że będzie to zdecydowanie najbardziej wymagające z wszystkich spotkań w sezonie – powiedział po meczu rozgrywający kędzierzyńskiego teamu, Benjamin Toniutti.

Gra ZAKSY w końcówce sezonu to czysta perfekcja?Benjamin Toniutti: – Nie wiem, czy można ją nazwać perfekcyjną, lecz na pewno jest dobra. Nie wygraliśmy jeszcze mistrzostwa, prowadzimy w setach 6:0, ale pozostał nam ostatni mecz i na podstawie mojego wcześniejszego doświadczenia mogę stwierdzić, że będzie to zdecydowanie najbardziej wymagające z wszystkich spotkań w sezonie. Rzeszów to bardzo trudne terytorium, więc niewykluczone, że mimo wszystko powrócimy jeszcze do Kędzierzyna-Koźla, choć ze wszystkich sił będziemy starać się tego uniknąć. Chcemy zakończyć ten finał jak najszybciej, by zachować nasz poziom i obraz gry.

O ile w pierwszym meczu finału można było mówić o zaskoczeniu czy zmęczeniu Final Four, to mimo wszystko w drugim spotkaniu rzeszowianie nadal niewiele zrobili na boisku, a nie mieli już wtedy nic do stracenia. Która ich porażka jest więc większą niespodzianką – czwartkowa czy piątkowa?

– Nie da się tego tak prosto określić. Myślę, że ich postawa niezmiennie wynika z tego, że to my nakładamy na nich dużą presję, a w tym momencie rzeszowianie nie są w stanie znaleźć na nią żadnej odpowiedzi. To jest jednak Resovia – bardzo silna drużyna, która w ostatnich latach była głównym oponentem i pogromcą Skry Bełchatów w walce o złoty medal mistrzostw, więc wiemy na co ją stać i że może powrócić do walki. Nie myślimy o tym, że upragnione przez nas trofeum jest blisko, bowiem musimy koncentrować się wyłącznie na trzecim spotkaniu.

W sezonie zasadniczym z Resovią wygrywaliście 3:1, a teraz bez większych trudności pokonujecie podopiecznych Andrzeja Kowala 3:0. Czy to pokazuje, jaką drogę do całkowitej dominacji przeszliście w tym sezonie?

– Naszą drogą do wyniku jest wyłącznie to, że gramy jak najlepiej w każdym spotkaniu. Nie zastanawiamy się, jaki wpływ na wszystko ma fakt, że z rzeszowianami dwukrotnie udało nam się wygrać. Pozostaje tylko mieć nadzieję, iż fakt, że pokonaliśmy rywali 3:0, zadziała na nas na tyle pozytywnie, byśmy mogli zrobić to samo w następnym tygodniu. Musimy się skupić wyłącznie na tym, by pokazać naszą grę.

W takim razie na jakim szczególnym elemencie będziecie musieli bardziej się skoncentrować w momencie, gdy będziecie walczyć we wzbudzającej respekt „twierdzy Rzeszów”?

– Musimy powtórzyć doświadczenia z minionych pojedynków, czyli postawić na koncentrację, jednocześnie ucząc się ignorować wspaniałą atmosferę, którą rzeszowscy kibice na pewno zgotują swoim ulubieńcom. Zachować głowy w grze – to recepta na Resovię we własnej hali.

A co jest więc receptą na to, żeby nie stracić głowy w świetle poprzednich, tak jednoznacznych zwycięstw?

– Przede wszystkim to, żeby się nie spieszyć. Najważniejszy jest jednak dla nas fakt, że wiemy, o co gramy. To jest tytuł, to jest prestiż, a droga do niego obecnie wiedzie nas przez wygrane 3:0 – to w karierze nie zdarza się często. Mamy cel, walczymy wyłącznie o niego i nie myślimy o niczym innym.

Kto sięgnie po złoto w PlusLidze?

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (71%, 2 241 głosów)
  • Asseco Resovia Rzeszów (20%, 618 głosów)
  • nie wiem, trafiłem tu, bo szukam butów do gry (9%, 283 głosów)

głosujących: 3 142

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved