Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > B. Toniutti: Spotkamy się z zespołem, który nie ma nic do stracenia

B. Toniutti: Spotkamy się z zespołem, który nie ma nic do stracenia

fot. Aleksandra Twardowska

Francuzi po wygranej z Turkami awansowali na drugie miejsce grupy D, ten wynik postawił na drodze Trójkolorowych do ćwierćfinałów siatkarzy z Czech. – Mecz barażowy będzie spotkaniem bardzo podobnym do tych, jakie rozgrywaliśmy w fazie grupowej – o rywalu mówił Benjamin Toniutti, zapowiadając walkę.

Po trudnym początku w rywalizacji grupowej dopiero w ostatnim spotkaniu zobaczyliśmy nieźle grającą reprezentację Francji. Zgodzisz się jednak, że wciąż to była dyspozycja daleka od waszego najwyższego poziomu gry?Benjamin Toniutti:Nie było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu, ale rzeczywiście możemy uznać, że był to dobry mecz. Przede wszystkim ze względu na wygraną w trzech setach, taki wynik zawsze jest budujący. Po jednym dniu przerwy z pewnością będziemy gotowi na mecz z reprezentacją Czech. Myślę jednak, że spotkanie barażowe będzie meczem bardzo podobnym do tych, które rozgrywaliśmy w fazie grupowej.

Patrząc na dotychczasowe wyniki waszych rywali, spotkanie z Czechami powinno być teoretycznie łatwiejsze…

– Niekoniecznie. Pamiętajmy, że spotkamy się z zespołem, który nie ma nic do stracenia. Możemy spodziewać się dużej presji ze strony Czechów, na pewno podejmą też ryzyko. Jestem jednak pewien, że będziemy gotowi do walki w tym meczu.

Można zauważyć, że odzyskaliście pewność siebie. Momentem przełomowym była trzysetowa wygrana z Turkami czy raczej triumf wyrwany dzień wcześniej Holendrom?

– Z pewnością czujemy się pewniej na boisku. Wszystko się odmieniło po tym dramatycznym meczu z reprezentacją Holandii. To było wyjątkowo trudne spotkanie, gdzie zdołaliśmy odwrócić losy rywalizacji i wygrać. Do dziś trudno mi powiedzieć, jak to się stało. Tamto zwycięstwo pozwoliło nam odetchnąć z ulgą. Dlatego też w ostatnim meczu fazy grupowej nie mieliśmy już tylu nerwów, co też przełożyło się na naszą grę. Myślę, że również dlatego zagraliśmy lepiej, na większym luzie i to chyba było widać.

Z czasem powinna przyjść też radość z gry? Reprezentacja Francji przyzwyczaiła kibiców do takiego stylu, a początek mistrzostw to nieco inny wizerunek waszego zespołu.

– My też tego potrzebujemy, musimy cieszyć się obecnością na boisku, aby grać naszą dobrą siatkówkę. W tym momencie, jeżeli mówimy o tym aspekcie, indywidualnie nie jesteśmy w naszej najlepszej formie. Jesteśmy mocno skoncentrowani. Jednak każdy na sobie i swojej grze, ja myślę o swoich zagraniach, Boyer o swojej roli na boisku, co również jest istotne. Póki co ta zabawa siatkówką jednak nam gdzieś ucieka.

W kolejnym meczu widzieliśmy zmiany i pojawienie się na boisku Earvina Ngapetha, wiemy, jak ważny to zawodnik dla reprezentacji Francji. To znaczy, że jest już gotów do gry w pełnym wymiarze meczu?

– Na chwilę obecną trudno powiedzieć, zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Myślę, że o to najlepiej zapytać trenera i sztab. Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, musimy być jednak gotowi na każdą opcję gry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved