Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > B. Toniutti: Jesteśmy jednym z faworytów do złota w Rio

B. Toniutti: Jesteśmy jednym z faworytów do złota w Rio

Reprezentacja Francji, podrażniona wczorajszą porażką z Brazylią, w niedzielę, w batalii o brązowy medal Ligi Światowej nie dała wielu szans rywalom z Włoch. Zawodnicy Laurenta Tillie pokonali oponentów w trzech setach, pewnie zawieszając sobie na szyjach kolejny krążek imprezy. – Kiedy zdobywa się tytuł, to wiele się zmienia. Przede wszystkim mówię tu o aspekcie mentalnym, ponieważ człowiek zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że jest w stanie wygrywać w każdej rywalizacji. To jest największa przemiana, która dokonała się w reprezentacji Francji – skomentował sportowy rozwój swojego zespołu narodowego Benjamin Toniutti.

Czy brązowy medal zaspokoił wasz głód zwycięstw w tegorocznej Lidze Światowej?Benjamin Toniutti:Bardzo dobrze jest zawiesić na swojej szyi jakikolwiek medal, ponieważ fizycznie nie jesteśmy gotowi na to, żeby wygrywać tego typu batalie. Po prostu staraliśmy się grać dobrą siatkówkę i walczyć do samego końca. W sobotę wzięliśmy udział w wielkiej walce z Brazylią, dzień później zagraliśmy przekonująco, a więc bardzo cieszymy się z najniższego stopnia podium.

Paradoksalnie zagraliście z wyraźną pewnością siebie, której nie było widać w waszych pozostałych meczach Ligi Światowej. Skąd, po porażce w półfinale, się ona w was wzięła?

Tak, mecz z Canarinhos był porażką, ale mimo tego dobrze zagraliśmy przeciwko wielkiej Brazylii, która według mnie w tym momencie jest najlepszym zespołem na świecie. To nie jest tak, że kiedy przegrywa się jeden ważny pojedynek, to zaczyna się myśleć negatywnie, ponieważ wyszliśmy na boisko doskonale zmotywowani i z wielką determinacją, by wywalczyć to, co nam pozostało do wygrania.

Jak silna jest według pana reprezentacja Francji w tym momencie?

Nie jesteśmy jeszcze gotowi na igrzyska olimpijskie, ponieważ niedomagamy fizycznie. Mijamy się z łatwymi piłkami, co wydaje mi się główną przyczyną tego, że w sobotę nie awansowaliśmy do finału. Mamy brąz i aktualnie jest to dla nas bardzo dobra pozycja.

W którym aspekcie przede wszystkim znajduje pan u was rezerwy?

Wydaje mi się, że sety tracimy przede wszystkim przez braki w defensywie – w dużej mierze tracimy na precyzji. Poza tym liczy się także aspekt stricte fizyczny, bowiem nie mamy jeszcze odpowiedniej szybkości.

Jeśli miałby pan porównać obecną reprezentację Francji do tej zwycięskiej sprzed roku, to jak bardzo zmieniła się pańska ekipa?

Kiedy zdobywa się tytuł, to wiele się zmienia. Przede wszystkim mówię tu o aspekcie mentalnym, ponieważ człowiek zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że jest w stanie wygrywać w każdej rywalizacji. To jest największa przemiana, która dokonała się w reprezentacji Francji.

Czyli po latach traktowania was jako zespół dobry, ale nie wyjątkowy, czuje pan, że w końcu wyrośliście na faworytów?

Powiem to głośno: czuję, że jesteśmy jednym z faworytów do wygrania złotego medalu w Rio de Janeiro, ale nie jesteśmy sami. Poza nami jest jeszcze co najmniej sześć innych ekip.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved