Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > B. Serwiński: Siatkarze nie mają się czego wstydzić

B. Serwiński: Siatkarze nie mają się czego wstydzić

fot. Cezary Makarewicz

Nie milkną echa występu polskich siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Stephane’a Antigi przegrali w ćwierćfinale 0:3 z reprezentacją USA i po raz kolejny zakończyli zmagania na 5. miejscu. Rezultat ten jest uznawany za porażkę, wszak po zdobyciu mistrzostwa świata w 2014 roku wszyscy liczyli na wywalczenie medalu przez biało-czerwonych.

– Chłopaki nie mają czego się wstydzić. W Rio zrobili maksimum tego, co mogli. Amerykanie byli zespołem, na dzień dzisiejszy, zdecydowanie przewyższającym naszą drużynę – w taki sposób występ polskich siatkarzy na igrzyskach w Rio de Janeiro podsumował Bogdan Serwiński, trener występujących w Orlen Lidze zawodniczek z Muszyny. – Skład personalny nie jest już ten sam. Po mistrzostwach świata było za mało czasu, żeby zbudować nowy zespół. Do tego potrzeba dużo cierpliwości, czasu. Odeszli przecież podstawowi zawodnicy – zauważył szkoleniowiec.

Serwiński zwrócił uwagę na odczuwalny brak takich zawodników jak chociażby Paweł Zagumny, Michał Winiarski czy Mariusz Wlazły. – Na pewno oczekiwania złotego medalu czy też buńczuczne zapowiedzi to były raczej takie rzeczy na poprawienie swojego nastroju. Nie jest tak łatwo w szybki sposób zbudować drużynę. Do tego trzeba mieć jeszcze cholerne szczęście w losowaniu. A Amerykanie to zespół z niesamowitym potencjałem i raczej nie powinno być zaskoczenia, że Polacy tej przeszkody nie potrafili pokonać. Ale nie sądzę, żeby to była jakaś tragedia. Cały sezon pokazywał, że nie jest to jeszcze zespół, który może osiągać jakieś mega sukcesy – stwierdził trener.Co ciekawe, w grupie Stany Zjednoczone przegrały pierwsze dwa spotkania. – W turniejach pierwszy, drugi mecz nie świadczy o potencjale i jakości drużyny. Zawsze się mówi, że najlepszy zespół jest taki, który rozkręca się w trakcie turnieju, z każdy kolejnym spotkaniem gra coraz lepiej. Więc ten taki optymizm, a nawet hurraoptymizm, który zapanował szczególnie po wygranej Polski z Argentyną, był jak się okazuje zdecydowanie przedwczesny – dodał Serwiński.

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved