Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > B. Lemański: Cieszę się, że dostałem szansę gry w reprezentacji

B. Lemański: Cieszę się, że dostałem szansę gry w reprezentacji

fot. Aleksandra Twardowska

W meczu towarzyskim przeciwko Iranowi w kadrze zadebiutował środkowy Bartłomiej Lemański. Siatkarz spisał się bardzo dobrze i był wyróżniającym się zawodnikiem tego spotkania. – Cieszę się, że mój debiut w reprezentacji wypadł tak dobrze – powiedział zawodnik.

Mecz towarzyski pomiędzy Polską a Iranem był oficjalnym pożegnaniem wielokrotnego reprezentanta Polski Krzysztofa Ignaczaka. – Zakręciła mi się łza w oku podczas tego meczu, ponieważ był to mój pierwszy mecz, gdy grałem z nim po jednej stronie siatki, a zarazem ostatni dla niego w reprezentacji. W obecnym sezonie pożegnaliśmy wielu zawodników, a ja po raz pierwszy miałem okazję zagrać w takim spotkaniu i było to dla mnie dużo wydarzenie – stwierdził środkowy reprezentacji Polski. Występujący na co dzień w Asecco Resovii Rzeszów siatkarz zadebiutował w tym meczu. – Nie ukrywam, że na początku towarzyszył mi stres, ponieważ grałem pierwszy mecz w kadrze, potem się przełamałem. Jak weszliśmy na boisko w rytm meczowy, to poczułem się trochę pewniej, a z każdą akcją było tylko lepiej. Pomimo że był to mecz towarzyski, biało-czerwoni zagrali dobre spotkanie, kadra trenowała ze sobą zaledwie dwa tygodnie, a już widać było efekty pracy nowego szkoleniowca. – Jest to dla mnie nowe doświadczenie, trener wie, co robi, dobrze się sprawdza. Widać, że pomimo krótkiego czasu rozumiemy się bardzo dobrze, co świadczy o tym, że dobrze wykonujemy zadania na treningach – ocenił współpracę z trenerem Ferdinando de Giorgim Bartłomiej Lemański.Środkowy reprezentacji Polski rozegrał cały mecz i był wyróżniającym się zawodnikiem. – Cieszę się, że mój debiut nie zakończył się po kilku akcjach, zagrałem cały mecz i miałem okazję pokazać się trenerom i publiczności. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie jeszcze lepiej. Sam fakt, że był to mój pierwszy mecz w reprezentacji, zmobilizował mnie, jestem wdzięczny trenerowi, że dał mi szansę w tym spotkaniu. Mam świadomość tego, że w kolejnych spotkaniach będą sprawdzani inni zawodnicy, liczę na to, że los się do mnie uśmiechnie i zagram w nich. O tym, że zagram w tym meczu, dowiedziałem się na odprawie video przed meczem – zakończył Bartłomiej Lemański.

W podobnym tonie wypowiedział się inny środkowy biało-czerwonych Karol Kłos, Polacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń od samego początku meczu. Jedynie w trzecim secie przy stanie 23:18 w ich grę wkradła się nerwowość. – Dosyć pewnie wygraliśmy ten mecz w stosunku 3:0, a mnie osobiście oglądało się ten mecz z boku bardzo dobrze. Cała reprezentacja zagrała bardzo dobrze, popełniła bardzo mało błędów i dosyć pewnie wygrała. Ta dosyć pewna wygrana może tylko napawać optymizmem przed meczami Ligi Światowej. Kibice ponieśli nas do zwycięstwa i pomogli nam, natomiast wszyscy zawodnicy występujący na boisku spisali się bardzo dobrze i wykonali założenia taktyczne. Zagrywka i blok to były elementy, które zadecydowały o tym, że to nam przypadło to zwycięstwo. Nie spodziewałem się tego, że po tak ciężkim treningu, gdzie trenujemy po trzy, a nieraz po trzy i pół godziny, że tak pozytywnie będzie to wyglądało – ocenił grę polskiej reprezentacji zawodnik.

Mecz z Iranem miał szczególne znaczenie dla kończącego siatkarską karierę Krzysztofa Ignaczaka. – Każdy z siatkarzy życzyłby sobie takiego pożegnania, jakie miał Krzysztof Ignaczak, szczególnie w Katowicach w Spodku. Dla niego był to szczególny dzień i dobrze się stało, że przy takiej publiczności i w takim miejscu się to odbyło – podkreślił Karol Kłos. Choć reprezentacja trenuje ze sobą krótko, to już widać efekty pracy nowego trenera. – Wykonaliśmy bardzo ciężką pracę na treningach, niektóre treningi są podwójne, ale one nam tylko pomagają. Treningi te są bardzo długie, ciężkie i wyczerpujące i wymagają od nas pełnego zaangażowania. Nie zaprezentowaliśmy jeszcze wszystkich swoich walorów, ale to przyjdzie z czasem. Trener jest bardzo wymagający, ma swoje zasady i trzeba je respektować. Wszystko jest poukładane, od początku do samego końca – ocenił współpracę z trenerem siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved