Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > B. Kwolek: Zaczęliśmy starcie z Francją, myśląc o porażce z Argentyną

B. Kwolek: Zaczęliśmy starcie z Francją, myśląc o porażce z Argentyną

Reprezentacja Polski nie wykorzystała kolejnej szansy na awans do najlepszej szóstki mistrzostw świata. Tym razem podopieczni Vitala Heynena przegrali 1:3 z Francją. – Zarówno w piątek, jak i w sobotę mogliśmy zapewnić sobie awans, ale się nie udało. Dlatego teraz musimy wygrać z Serbami. Możliwe, że zaczynaliśmy, myśląc jeszcze o porażce z Argentyną, bo nie da się ukryć, że ten wynik z końcówki nas dobił – przyznał Bartosz Kwolek.

Nasi reprezentanci źle rozpoczęli spotkanie z Francją, przegrywając odpowiednio do 15 i 18. Jeszcze w trakcie drugiej partii na boisku pojawił się Michał Kubiak, który zmaga się z chorobą i według przedmeczowych informacji miał być oszczędzany na niedzielę. Wejście kapitana pomogło tylko na ugranie seta. – Na pewno jest to bolesna porażka, bo walczyliśmy o awans do kolejnej rundy. Dalej jednak musimy walczyć, czeka nas ostatnie spotkanie, aby to zrealizować. Cieszymy się jednak, że w trzecim secie udało nam się wrócić, bo wcześniej gra się nie kleiła. Przez połowę czwartej partii walczyliśmy i może nie byliśmy blisko, ale za pozytyw należy uznać właśnie tę walkę – skomentował Grzegorz Łomacz.

W dwóch pierwszych setach Francuzi nie dali żadnych szans Polakom na zaprezentowanie swoich umiejętności. – Zaryzykowaliśmy trochę więcej w ataku i w zagrywce. Przez dwa sety Francuzi fantastycznie zagrywali i bronili, dlatego mieliśmy problem z zawiązaniem gry, ale cieszymy się, że to się udało później – dodał rozgrywający.

W niedzielę biało-czerwonych czeka mecz ostatniej szansy, zmierzą się w nim z Serbami, którzy są już pewni awansu do najlepszej szóstki. – Jeśli chcemy zagrać w trzeciej rundzie turnieju, to trzeba pokonać Serbię, nie ma innej możliwości. To jest już mecz ostatniej szansy. Zarówno w piątek, jak i w sobotę mogliśmy zapewnić sobie awans, ale się nie udało. Dlatego teraz musimy wygrać z Serbami. Możliwe, że zaczynaliśmy, myśląc jeszcze o porażce z Argentyną, bo nie da się ukryć, że ten wynik z końcówki nas dobił – analizował Bartosz Kwolek. – Porażka oczywiście komplikuje nam życie, jednak z każdego meczu trzeba wyciągać nie tylko wnioski, co należy poprawić, ale również jakieś pozytywy. Trzeba widzieć, że coś jednak robimy dobrze, bo nie przegrywamy wszystkiego do 0 – zakończył przyjmujący.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl