Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > B. Kurek: Nie chcę dołączyć do klubu w wakacyjnej formie

B. Kurek: Nie chcę dołączyć do klubu w wakacyjnej formie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Bartosz Kurek przed wyjazdem do Japonii postanowił popracować nad swoją formą i rozpoczął treningi z zespołem PGE Skry Bełchatów. – Postaram się nie przeszkadzać i jeśli będzie taka szansa, pomóc w niektórych elementach treningów – mówił o swoim krótkim powrocie do Bełchatowa polski atakujący.

Bartosz Kurek w drużynie PGE Skry Bełchatów spędził cztery sezony, trzykrotnie sięgając z zespołem po złoty medal mistrzostw Polski. W 2012 roku siatkarz zdecydował się jednak spróbować sił w ligach zagranicznych i dopiero w minionym sezonie ponownie powrócił do PlusLigi, reprezentując barwy Asseco Resovii Rzeszów. Kolejny rok atakujący spędzi jednak w Japonii, a przed dołączeniem do zespołu JT Thunders Hiroszima Kurek będzie trenował w Bełchatowie. – Poprosiłem najpierw zarząd, a następnie trenera o możliwość treningu z chłopakami. Znam dobrze miasto, znam dobrze organizację tego klubu, wiem, czego się spodziewać i wiem, że nie miałbym nigdzie indziej w Polsce tak znakomitych warunków, żeby przez ten krótki okres potrenować i wrócić do dyspozycji przed zbliżającym się sezonem ligowym. Postaram się nie przeszkadzać i jeśli będzie taka szansa, pomóc w niektórych elementach treningów. Cieszę się, że wróciłem na stare śmieci – przyznał zawodnik.Były siatkarz bełchatowskiej drużyny podkreśla, że nie zamierza przeszkadzać podopiecznym Philippe’a Blaina w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu. – To jest naprawdę tylko dobra wola klubu, jego klasa i ogromna pomoc dla mnie. A ja postaram się nie przeszkadzać, bo wiem, że to ważny okres dla chłopaków i dla zespołu i to oni będą na treningach priorytetem, a ja będę gdzieś tam z tyłu. Jeśli będzie jednak szansa, to podbijam tę piłkę – stwierdził z uśmiechem.

Po nieudanych dla polskiej kadry igrzyskach olimpijskich reprezentanci dostali od klubów wolne, jednak Bartosz Kurek już postanowił powoli wracać do formy. – Była szansa, żeby dużo odpocząć po igrzyskach. Nie chcę natomiast dołączyć do klubu w całkiem wakacyjnej formie, więc pracę na siłowni zacząłem już wcześniej, natomiast teraz chciałbym odzyskać trochę czucia piłki, które na pewno straciłem. Klub z Japonii podał mi i Michałowi Kubiakowi rękę. Możemy odpocząć trochę dłużej i przygotować się dobrze do tego wyjazdu – podkreślał atakujący. Bartosz Kurek pozostaje na razie w Polsce, weźmie udział między innymi w meczu gwiazd w Katowicach, a następnie wraz z zespołem JT Thunders Hiroszima wystąpi w XII Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved