Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > AZS2020 ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

AZS2020 ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

fot. archiwum

W zakończonej niedawno Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce chłopców, która odbywała się w Giżycku, reprezentacja Śląska zdobyła złoty medal, pokonując w finale województwo łódzkie 3:1.

 W prowadzonej przez Piotra Stachurę (Norwid Częstochowa) i Wojciecha Pudo (AZS2020 Częstochowa) drużynie Śląska grało trzech zawodników z klubu AZS2020 Częstochowa: Łukasz Pałuszka (przyjmujący), Dominik Teklak (libero) i Oskar Moroziuk (rozgrywający). Każdy z nich miał swój wkład w zdobycie złotego medalu. MVP turnieju został Kacper Woźniak – wychowanek MKS-u Winnera Czechowice-Dziedzice, który od września dołączy do drużyny AZS2020. W szerokiej kadrze znaleźli się również kolejni zawodnicy AZS-u: Łukasz Nowakowski i Jakub Dąbrowski.

Trenerzy Pudo i Stachura rok temu również wspólnie prowadzili reprezentację województwa i zdobyli brązowe medale. Wcześniej 4 lata współpracowali w Norwidzie Częstochowa, a kolejnych kilka lat wstecz Piotr Stachura był trenerem Wojciecha Pudo, gdy ten uczęszczał do IX LO im C.K. Norwida.

Dominik Teklak i Oskar Moroziuk to uczniowie Gimnazjum nr 17 im Huberta Wagnera w Częstochowie, w którym objęci są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Łukasz Pałuszka uczęszcza do Gimnazjum nr 3.

Po zajęciu 6. miejsca w mistrzostwach Polski przez drużynę młodzików AZS2020 sukces na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to kolejny znak, że częstochowski AZS realizuje plan odbudowy zaplecza młodzieżowego.

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved