Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Zielona Góra przygotowuje się do derbów ziemi lubuskiej

AZS Zielona Góra przygotowuje się do derbów ziemi lubuskiej

fot. Gwardia Wrocław

Siatkarze AZS-u UZ mają trochę przerwy w rozgrywkach II ligi. 26 października zielonogórzanie rywalizowali z Aqua Zdrój Wałbrzych, a następne spotkanie – przeciwko nowosolskiej Astrze mają zaplanowane dopiero na 16 listopada. W najbliższej kolejce bowiem pauzują.

AZS Zielona Góra jest liderem grupy czwartej II ligi mężczyzn, zielonogórzanie wygrali cztery mecze i przegrali jeden. W ostatniej kolejce ulegli ekipie z Wałbrzycha 1:3. Ekipa z Zielonej Góry przygotowuje się do derbów ziemi lubuskiej z Astrą Nowa Sól. AZS w najbliższej kolejce będzie pauzował i chcąc wypełnić lukę w rozgrywkach szuka rywala do meczu kontrolnego.– Mieliśmy czterodniową przerwę do 4 listopada. Będziemy trenowali cały tydzień i będą to treningi na siłowni, poświęcimy więcej czasu technice niż taktyce, potem będziemy mieli treningi, które będą podporządkowane meczom ligowym. Być może uda nam się zagrać jakiś sparing o ile znajdziemy sparingpartnera, przerwa w rozgrywkach jest zbyt długa. Dlatego tak jak już wcześniej wspomniałem szukamy rywala, aby uzupełniać ten czas warunkami meczowymi. Co z tego wyjdzie przekonamy się o tym w najbliższych dniach. jeżeli nie uda nam się zagrać meczu sparingowego w tym tygodniu to będziemy chcieli zagrać w następnym – powiedział trener AZS-u Zielona Góra Wiktor Zasowski. 

Drużyna z Nowej Soli nie przegrała do tej pory żadnego spotkania i jest wiceliderem tabeli, ale ma rozegrany jeden mecz mniej. W najbliższej kolejce nowosolanie zmierzą się z Sobieskim Żagań i w przypadku wygrania tego meczu zostaną nowym liderem grupy czwartej. Derby ziemi lubuskiej zapowiadają się zatem bardzo ciekawie.

źródło: Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved