Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Zielona Góra ma nowego trenera

AZS Zielona Góra ma nowego trenera

Jakub Pudzianowski zastąpi Tomasza Palucha na ławce trenerskiej AZS-u Zielona Góra. Pierwotnie następcą obecnego prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej miał zostać Marek Mierzwiński, ale wybrał korzystniejszą dla siebie ofertę z innego klubu. Pudzianowskiego czeka teraz kompletowanie składu na nowy sezon.

AZS Zielona Góra jest jednym z czołowych zespołów II-ligowych. Od lat walczy o czołowe miejsca w drugiej grupie. W minionym sezonie dotarł do play-off, gdzie musiał jednak uznać wyższość Astry Nowa Sól. Przez ostatnie lata poczynaniami akademików dowodził Tomasz Paluch, który jednak kilka tygodni temu wygrał wybory na prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, więc siłą rzeczy musiał zrezygnować z trenerskiej funkcji w zespole z Zielonej Góry. Pierwotnie wydawało się, że jego następcą będzie Marek Mierzwiński, który ostatnio pracował w Zawiszy Sulechów, ale ostatecznie ten doświadczony szkoleniowiec wybrał inną drogę, a na ławce trenerskiej akademików zasiądzie Jakub Pudzianowski.Jest on wychowankiem Oriona Sulechów, a następnie grał w Częstochowie, Bydgoszczy, Świnoujściu, Zielonej Górze i Sulechowie. Ma za sobą też przygodę w Niemczech, a w ostatnim czasie pracował z młodzikami Oriona Sulechów, z którymi wygrał mistrzostwo województwa lubuskiego i grał w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Teraz przed nim nowe wyzwanie. – Nie jest to dla mnie nic nowego, ponieważ już miałem przyjemność prowadzić II-ligowy zespół. Teraz podjąłem się pracy w Zielonej Górze, gdzie grałem przez dwa lata – powiedział Jakub Pudzianowski.

Na razie niewiele wiadomo o zmianach kadrowych, jakie zajdą w zespole z Zielonej Góry. – Jeszcze nie rozmawiałem z zawodnikami, nie wiem, kto odchodzi, a kto zostaje. Chciałbym wiedzieć, na czym stoję i zacząć szukać zawodników na pozycje, na których będą największe braki, tym bardziej, że czasu jest coraz mniej. Mamy już koniec maja, a im później, tym trudniej będzie znaleźć na rynku dobrych zawodników – zaznaczył nowy trener AZS-u, który nie chce jeszcze wypowiadać się o celach drużyny na nadchodzące rozgrywki. – Zielonogórski zespół nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Chcielibyśmy, aby tak było nadal, ale wszystko będzie zależało od tego, jakich będziemy mieli zawodników, dopiero później będziemy mogli stawiać sobie jakieś cele na najbliższy sezon – zakończył Pudzianowski.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved