Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. Gwardia Wrocław

Drużyna siatkarek AZS  Politechniki Śląskiej rozpoczął przygotowania do nowego sezonu zgrupowaniem w Szczyrku. Zawodniczki rozpoczęły przygotowania fizyczne, siatkarki które dołączyły do zespołu z Gliwic są pełne optymizmu.

Nową zawodniczką w klubie z Gliwic jest Patrycja Chrzan. – Zdecydowałam się na przejście do klubu z Gliwic,  by móc pokazać, co potrafię, a  przede wszystkim grać. Jestem pozytywnie zaskoczona atmosferą, jaka tu panuje. Koleżanki bardzo mile mnie przyjęły  i wszystko jest jak należy – dzieli się pierwszymi wrażeniami z pobytu na Śląsku zawodniczka. Trochę z innego powodu na podpisanie kontraktu z gliwickim klubem  zdecydowała się Aleksandra Trojan. – Słyszałam dużo dobrego o AZS-się. Zawsze tutaj chcą walczyć o wysokie cele, a mi to bardzo odpowiada. Myślę, że w tym składzie, który został skompletowany na nowy sezon, uda nam się osiągnąć  bardzo dobry wynik. Zrobimy wszystko, aby tak się stało  – deklaruje  środkowa.Aby osiągnąć sukces, trzeba dużo i ciężko pracować.  Aleksandra Trojan wie jak do tego się dochodzi. – Ważne są wszystkie aspekty – przygotowanie fizyczne, zgranie, zespołowość, dobra znajomość siebie i koleżanek, ale też umiejętności – to daje końcowy wynik – zauważa była reprezentantka Polski. Patrycja Chrzan gra na innej pozycji, ale można powiedzieć, że kluczowej dla każdej akcji ofensywnej, bo na rozegraniu. – Trzeba połączyć głowę z umiejętnościami, opanowaniem, mieć dobry kontakt z koleżankami z drużyny i wiedzieć jak im wystawić piłkę, by mogły dobrze skończyć akcję. Jest to trudne, może dlatego tak ważna jest ta pozycja, ale bez dobrego przyjęcia czy umiejętności skończenia akcji  tez meczu się nie wygra – zauważa siatkarka.

Patrycja Chrzan o miejsce na parkiecie będzie rywalizować z Marią Woźniczką– Zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale będą się mocno się starać, aby grać w pierwszej szóstce. W poprzednim klubie miałam z tym problem, bo rywalizowałam z 27-letni ą zawodniczką, a  więc jeszcze młodą, a już doświadczoną.  Mi wtedy chyba jeszcze brakowało umiejętności – zdradza pochodząca ze Szczecina siatkarka. Zawodniczka  ma też  wyznaczone cele.  – Ten indywidualny to być jak najwięcej być na parkiecie, a drużynowy – być na koniec sezonu jak najwyżej w tabeli – zaznacza rozgrywająca.

 

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved