Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: AZS Olsztyn przejechał się po Dafi Społem

PL: AZS Olsztyn przejechał się po Dafi Społem

fot. Kacper Kirklewski - plusliga.pl

Początek sezonu dla kieleckich siatkarzy jest niezwykle wymagający. Po porażce w pierwszej kolejce PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów do Hali Legionów zawitali siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn – jednej z rewelacji poprzednich rozgrywek. Wprawdzie zespół ten opuścili dwaj reprezentanci Polski: Wojciech Włodarczyk oraz Aleksander Śliwka, jednak włodarze klubu zadbali o dobrych zmienników i to przyjezdni stawiani byli w roli faworyta tego spotkania.

Początek meczu to potwierdzał, gdyż to olsztynianie weszli lepiej w mecz i po bloku Daniela Plińskiego oraz skończonym kontrataku Tomasa Rousseaux prowadzili dwoma punktami (2:4). Kielczanie nie kończyli swoich akcji oraz popełniali proste błędy przy przebiciu akademików, co zmusiło trenera Wojciecha Serafina do wzięcia pierwszej przerwy na żądanie (3:7). Czas ten nie pomógł kieleckim zawodnikom. Brak przyjęcia uniemożliwiał kombinacyjną grę siatkarzy z Kielc, dzięki czemu goście nie mieli problemów z odczytywaniem zamiarów Przemysława Stępnia i skutecznie ustawiali blok. Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn dzięki dużej ilości wybloków stwarzali sobie możliwość gry kontrą. Między innymi one pozwoliły wypracować im w środkowej części seta ośmiopunktową przewagę (6:14). Pojedyncze dobre akcje gospodarzy nie dawały możliwości zbliżenia się do przyjezdnych. Jan Hadrava wraz z Tomasem Rousseaux byli skuteczni ze skrzydeł i przy stanie 8:18 trener Serafin poprosił o drugą przerwę. Pomimo że Paweł Woicki praktycznie nie uruchamiał swoich środkowych, zawodnicy Dafi Społem mieli problem ze skutecznym blokiem. Seta zakończył potrójny blok akademików na Michale Superlaku. Akcja ta doskonale odzwierciedlała bezsilność gospodarzy (10:25).Po przerwie podopieczni trenera Santillego nie zamierzali zwalniać tempa i już na początku seta odskoczyli gospodarzom po skutecznym ataku z lewego skrzydła Tomasa Rousseaux na trzy punkty (2:5). Paweł Woicki zmienił całkowicie rozkład ataku i kilka akcji z rzędu posłał do swoich środkowych, którzy nie mieli problemów ze zdobyciem punktów (4:10). Gospodarze próbowali zbliżyć się do swoich przeciwników, niemniej strata z początku seta była trudna do odrobienia (9:13). Pomimo poprawy przyjęcia i skuteczniejszej gry w ataku nadal mieli ogromne problemy z odczytaniem zamiarów rozgrywającego olsztynian. Po pojedynczym bloku Daniela Plińskiego na Maksimie Morozau siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn powrócili do sześciopunktowej przewagi (10:16). Pojedyncze dobre akcje gospodarzy przeplatały się z prostymi błędami, a zagrywki gości, jak choćby wprowadzonego Mateusza Kańczoka, były nie do przyjęcia (15:23). Trzecią piłkę setową wykorzystał ze środka Jakub Kochanowski (19:25).

Po 10-minutowej przerwie, aby myśleć o wygraniu seta, zawodnicy z Kielc musieli poprawić bardzo wiele elementów. Słabe przyjęcie przekładało się na atak, a dobra gra Pawła Woickiego uniemożliwiała stawianie szczelnych bloków. Początek seta to gra punkt za punkt. Na boisko wrócił Jakub Wachnik, który od razu zaprezentował dwa skuteczne ataki z prawego skrzydła (4:3). Dzięki lepszemu przyjęciu gospodarzy gra się wyrównała i po długiej akcji i ataku Jakuba Wachnika podopieczni Wojciecha Serafina wyszli po raz pierwszy w tym meczu na dwupunktowe prowadzenie (9:7), które bardzo szybko stracili po asie serwisowym Jana Hadravy (10:10). Zerwany atak Maksima Morozau oraz nieprzyjęta zagrywka przez Macieja Pawlińskiego pozwoliły zespołowi trenera Santillego odskoczyć od przeciwnika (11:14). Błędy te okazały się decydujące w tym secie, a brak zdobywania punktów przy swojej zagrywce powodował, że siatkarze Dafi Społem nie potrafili odrobić strat. Skończony kontratak Tomasa Rousseaux z lewej strony sprawił, że sytuacja gospodarzy stawała się coraz trudniejsza (16:21). Dodatkowo atak po antence kieleckiego atakującego i as serwisowy Jana Hadravy dały akademikom siedem piłek setowych. Mecz zakończył rozgrywający dobre zawody Tomas Rousseaux i siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mogli podnieść ręce w geście triumfu.

MVP: Paweł Woicki

Dafi Społem Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(10:25, 19:25, 18:25)

Składy zespołów:
Dafi Społem: Stępień, Wachnik (5), Nalobin (5), Pawliński (5), Łapszyński (6), Morozau (3), Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski (1), Superlak (8), Adamski (2) i Szymański
AZS: Hadrava (15), Pliński (7), Andringa (7), Kochanowski (6), Woicki (4), Rousseaux (20), Żurek (libero) oraz Kańczok (1) i Makowski

Zobacz również: 
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved