Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn najlepszy w Turnieju Czterech Trenerów

AZS Olsztyn najlepszy w Turnieju Czterech Trenerów

fot. archiwum

Indykpol AZS Olsztyn okazał się najlepszym zespołem turnieju towarzyskiego w Elblągu. Olsztynianie w finale pokonali 3:1 Cerrad Czarnych Radom, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Bednorz. Trzecie miejsce przypadło PGE Skrze Bełchatów, która wygrała 3:0 z Lotosem Treflem Gdańsk.

Zanim w niedzielne popołudnie podopieczni trenera Raula Lozano przystąpili do walki z akademikami, dzień wcześniej uporali się (3:1) z Lotosem Treflem Gdańsk. Tymczasem finał zawodów asygnowanych jako rywalizacja Czterech Trenerów, bo elementem łączącym wszystkie cztery zespoły są postaci utytułowanych i charyzmatycznych szkoleniowców – Andrei Anastasiego, Miguela Falaski, Raula Lozano i Andrei Gardiniego – miał wyrównany przebieg. Wszystkie odsłony kończyły się walką na przewagi. Cerrad Czarni zdołali wygrać jedną końcówkę, w pozostałych górą byli siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur.

Mimo porażki trzeba otwarcie powiedzieć, że rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań w okresie przygotowawczym. W ogóle mecz stał na dobrym poziomie. Przy odrobinie szczęścia to my mogliśmy wygrać, nawet bez starty seta. To był bardzo pożyteczny wyjazd. Kolejne sprawdziany mamy już w następny weekend. W Kozienicach i Radomiu zagramy w towarzyskim turnieju – powiedział Robert Prygiel, asystent trenera Lozano.Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 3:1
(29:27, 25:27, 27:25, 37:35)

Składy zespołów:
AZS: Zniszczoł, Stoilović, Bednorz, Adamjtis, Zajder, Woicki, Potera (libero) oraz Szostek
Czarni: Szczurek, Bołądź, Grobelny, Żaliński, Pliński, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz La Cavera, Zbierski i Ostrowski

Nawet seta nie ugrali z kolei wicemistrzowie Polski przeciwko PGE Skrze Bełchatów. Bełchatowianie pewnie wygrali i tym samym zajęli 3. miejsce w turnieju rozgrywanym w Elblągu. Dwa sety na boisku spędził Troy. W tym czasie zdobył sześć punktów. W jego grze widoczny był niedobór treningów z drużyną, do których powrócił dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Podopieczni Andrei Anastasiego w Turnieju Czterech Trenerów uplasowali się na czwartym miejscu, a na pocieszenie do gdańskiej ekipy trafił tytuł najlepszego libero zawodów, którym wybrano Mateusza Czunkiewicza. Andrzej Wrona, środkowy PGE Skry, został najlepszym blokującym. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Bartosz Bednorz. Ten sam gracz odebrał wyróżnienie dla najlepiej punktującego. Tytuł najlepszego rozgrywającego trafił do Pawła Woickiego (wszyscy Indykpol AZS Olsztyn). Kolejnymi nagrodami wyróżnieni zostali już siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Bartłomiej Bołądź najlepiej radził sobie w polu zagrywki. Najlepiej przyjmującym został natomiast Wojciech Żaliński.

Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3
(18:25, 13:25, 13:25)

Składy zespołów:
Trefl: Zemlik (3), Grzyb (4), Stępień (1), Gawryszewski (4), Troy (6), Hebda (4), Czunkiewicz (libero) oraz Ptaszyński (1), Falaschi i Schulz (8)
Skra: Wlazły (17), Marcyniak (10), Milczarek (1), Wrona (11), Janusz (5), Stanković (8), Piechocki (libero)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved