Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS Gliwice ma nową przyjmującą

AZS Gliwice ma nową przyjmującą

fot. AZS Gliwice

Malwina Stroińska jest czternastą zawodniczką, która w tym sezonie będzie bronić barw pierwszoligowej drużyny AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Ta 20-letnia przyjmująca do zespołu z Kaszubskiej 28 dołączyła już w trakcie sezonu. – Jestem tu od 1 listopada. Z każdym kolejnym treningiem jednak jest coraz lepiej. Pomału wszystko dobrze się układa – mówi nowa zawodniczka gliwickiego klubu.Drużyna z Kalisza, w której miałam grać w tym sezonie, weszła do LSK. Trener potrzebował wzmocnień, a wiadomo – kadra nie jest z gumy. Podjęto decyzję, że zrezygnują po jednej zawodniczce na każdej pozycji. Dostałam wolną rękę w szukaniu klubu i tak znalazłam się w AZS-ie – zdrada siatkarka.

20-letnia Malwina Stroińska pochodzi z Łodzi. Uczyła się grać w siatkówkę w SMS-ie Sosnowiec, występowała w ŁKS-ie Łódź, Budowlanych Łódź (2 sezony), a ostatnio w II lidze w zespole z Siedlec. Nie będzie jej jednak łatwo przebić się do wyjściowej szóstki gliwickiej drużyny, z czego jednak zdaje sobie sprawę. – Zgadza się, jest to duże wyzwanie. Wiadomo dziewczyny trenują ze sobą od dłuższego czasu, dobrze się już znają i zgrywają się od pierwszego meczu. Ja jestem tu od 1 listopada. Z każdym kolejnym treningiem jednak jest coraz lepiej. Pomału wszystko dobrze się układa – przekonuje Stroińska.

Ostatni mecz łodzianka już oglądała z kwadratu dla rezerwowych. Na parkiecie jeszcze się nie zameldowała, ale jest zadowolona z tego, że znalazła się w składzie,  a jej koleżanki wygrały spotkanie. – Na razie nasza hala pozostaje niezdobyta, oby tak do końca sezonu – podkreśla przyjmująca.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved