Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Częstochowa z wydłużonym procesem licencyjnym

AZS Częstochowa z wydłużonym procesem licencyjnym

Włodarze klubu AZS-u Częstochowa nadal borykają się z problemami. Utytułowany zespół nadal nie otrzymał licencji na grę w I lidze mężczyzn, a zgodnie z kolejnym komunikatem wydanym przez klub proces licencyjny został wydłużony do końca sierpnia. Nadal jednak nie wiadomo, jaka będzie decyzja władz miasta w sprawie AZS-u. – Wobec braku oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta co do planów dotyczących zarówno kwestii zwrotu dotacji z 2017 roku, jak i przedstawienia stanowiska dotyczącego poziomu wsparcia klubu w roku bieżącym, sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi i potencjalnymi sponsorami klubu – mówi oficjalny komunikat klubu.

Poniżej przedstawiamy komunikat zarządu KS-u AZS Częstochowa*:

 Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. niniejszym informuje o sytuacji Klubu na dzień 10-tego sierpnia 2018 roku.

Wobec braku oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta co do planów dotyczących zarówno kwestii zwrotu dotacji z 2017 roku, jak i przedstawienia stanowiska dotyczącego poziomu wsparcia Klubu w roku bieżącym, sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi jak i potencjalnymi sponsorami Klubu.

Z żalem zawiadamiamy, że pasywność lokalnych włodarzy i zwlekanie z oficjalnymi decyzjami, wpływa niezmiernie negatywnie zarówno na rozmowy ze sponsorami jak i zawodnikami. Mamy jednak nadzieje, że sytuacja ta ulegnie zmianie i nadejdzie dzień w którym AZS Częstochowa przestanie być na mapie naszego Miasta pionkiem w politycznej grze. Na chwilę obecną należy uznać, że Promocja Miasta przez Siatkówkę w postaci lokalnych drużyn nie jest w strategii Częstochowy istotna.  Należy zaznaczyć, że podczas rozmów z wielkimi firmami spoza Częstochowy które Klub prowadzi od początku minionego sezonu, niniejsza sytuacja jest kuriozalna. Niezmiernie trudno tłumaczyć potencjalnym tytularnym partnerom Klubu brak współpracy z lokalnymi władzami. Najwyraźniej fantastyczne wyniki sportowe to za mało na poważne traktowanie.

Szeroko zakrojone rozmowy na poziomie finansowania Klubu w strategicznym wymiarze przebiegają jednak pozytywnie i mogą zakończyć się osiągnięciem znakomitych porozumień. Do ich pomyślnego finału potrzebne jest jednak ostateczne i jasne stanowisko Miasta.

Biorąc pod uwagę proces licencyjny, który w przypadku AZS-u Częstochowa został wydłużony do 31 sierpnia bieżącego roku, została podjęta decyzja o rozpoczęciu przygotowań wraz z początkiem najbliższego tygodnia.

Efektem finalizującym wszelkie rozmowy ze sponsorami i zawodnikami będzie uzyskanie licencji na sezon 2018/2019. Dokładamy wszelkich starań, aby ten fakt nastąpił w jak najszybszym terminie.

Klub wciąż ma ogromne szanse na wejście w nowy sezon z czystą kartą, zbudowanie bardzo silnej kadry na nowy sezon i tworzenie strategii na kolejne lata z silnymi sponsorami. Potrzeba jednak zaangażowania wszystkich zainteresowanych istnieniem AZS-u na mapie Częstochowy, o co serdecznie apelujemy.

 

Z poważaniem,

Zarząd Klubu Sportowego

AZS Częstochowa S. S. A.*Zachowano pisownię oryginalną.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved