Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Częstochowa wciąż walczy o licencję, decyzja już we wtorek?

AZS Częstochowa wciąż walczy o licencję, decyzja już we wtorek?

Jak informuje serwis czestochowa.wyborcza.pl działacze AZS Częstochowa nadal walczą o licencję. Złożyli odwołanie i czekają na decyzję, która rozstrzygnie o przyszłości klubu. Tymczasem sezon już się rozpoczął. W sobotę, 21 września miały się odbyć derby z Norwidem, ale spotkanie zostało przełożone.

Decyzję o nieprzyznaniu licencji na grę w I lidze mężczyzn AZS Częstochowa otrzymał 11 września, dzień przed inauguracją rozgrywek. Akademicy swój pierwszy mecz mieli zaplanowany na 14 września. Spotkanie zostało od razu odwołane. AZS miał siedem dni na złożenie odwołania i skorzystali z tego prawa. Dokumenty zostały przesłane w środę, 18 września. Teraz częstochowianie czekają na decyzję sądu odwoławczego, która przesądzi o przyszłości klubu.Jak ustaliła „Wyborcza”, AZS wciąż nie ma porozumienia ze wszystkimi wierzycielami. Wiadomo, że jednego porozumienia nie udało się podpisać, bo są rozbieżności pomiędzy stronami dotyczące wysokości zadłużenia. W tej sytuacji częstochowski AZS dalej pozostaje w zawieszeniu, choć zawodnicy przygotowują się do sezonu w klubie Politechnik. Problem ma też cała I liga – choć rozgrywki ruszyły, to mecze AZS są przekładane i tak będzie do czasu rozstrzygnięcia sprawy licencji dla biało-zielonych.

Z naszych informacji wynika, że posiedzenie Sądu Odwoławczego PZPS w sprawie odwołania AZS-u odbędzie się w najbliższy wtorek.

źródło: czestochowa.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved