Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Częstochowa walczy o ligowy byt

AZS Częstochowa walczy o ligowy byt

AZS Częstochowa zmaga się z problemami finansowymi. W środę odbyło się zebranie osób decyzyjnych. Włodarze mistrza pierwszej ligi mężczyzn wydali oficjalny komunikat, w którym poinformowali o sytuacji klubu oraz najbliższych działaniach.

Sportowo sezon 2017/2018 był bardzo udany dla akademików z Częstochowy. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali ligę. Klub od dłuższego czasu zmaga się jednak problemami z finansowymi. W piątek 27 lipca podczas konferencji prasowej prezes Kamil Filipski oraz wiceprezes Mateusz Czaja dokładnie opowiedzieli o obecnej sytuacji AZS-u. – Nie wiemy, na czym stoimy, mamy niezamknięty zeszłoroczny budżet. Mija kolejny miesiąc, w którym oczekujemy na jakąś informację, jak będzie wyglądała przyszłość AZS-u. W takich warunkach ciężko pracować, ciężko planować, ciężko mówić o transferach, bo nie jesteśmy tego typu ludźmi, że zrobią teraz skład za „bańkę”, a potem będziemy świecić oczami, bo już takie sytuacje miały miejsce. Dlatego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – mówił Kamil Filipski. W środę odbyło się zebranie zarządu KS-u AZS Częstochowa S.S.A., po którym klub wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o najbliższych działaniach. Włodarze częstochowskiego zespołu zwrócili się z prośbą o pomoc do kibiców, rozpoczynając akcję crowdfundingową. Ostateczne decyzje dotyczące przyszłości klubu mają zapaść do 10 sierpnia.Poniżej przedstawiamy komunikat zarządu KS-u AZS Częstochowa*:

Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. informuje, że w dniu dzisiejszym odbyło się zebranie sponsorów oraz osób decyzyjnych w strukturach Klubu, dotyczące aktualnej sytuacji a także planów na najbliższe miesiące.

Mając na szczególnym względzie powagę sytuacji, zostały omówione kierunki w jakim będą podążały działania Klubu w chwili obecnej.

Ze względu na brak reakcji ze strony Urzędu Miasta na aktualną sytuację Klubu oraz brak kontaktu z osobami umocowanymi do reprezentowania Miasta w kwestiach kluczowych, Klub zdecydował się na przeprowadzenie akcji crowdfundingowej mającej na celu wykorzystanie potencjału jaki drzemie w sympatykach AZS-u i nie tylko. Uważamy, że warto wzorem wielu słynnych sportowych ośrodków, podjąć próbę przetrwania w ten sposób tego, mamy nadzieję, przejściowego momentu w życiu naszego ukochanego Klubu.

Pragniemy również poinformować, że działania Klubu w kwestii pozyskiwania finansowania zarówno na wypadek absolutnego braku wsparcia Miasta jak i kolejnego sezonu, są mocno zaawansowane. Niestety, ze względu na aktualnie skomplikowaną sytuację, stanowisko lokalnych Włodarzy w niniejszej sprawie staje się najistotniejszym elementem układanki.

Wierząc w pomyślne zakończenie kwestii organizacyjnych, oraz pilnując kwestii skompletowania jak najlepszej drużyny na przyszły sezon i zadbania o sprawy związane z licencją na sezon 2018/2019, wydano postanowienie o kolejnym zebraniu Zarządu w przyszłym tygodniu. Jednocześnie pragniemy poinformować, że do 10.08.2018 roku Klub wyda stosowny komunikat na temat przyszłości AZS-u Częstochowa.

Korzystając z okazji zachęcamy do wsparcia działań Klubu poprzez portal fans4club.com. Z tej inicjatywy z sukcesami korzystały takie Kluby jak Wisła Kraków czy Trefl Gdańsk, jednocząc wszystkich sympatyków Klubu w realizacji wielu konkretnych celów. Prosimy pamiętać, że każdy wariant pomocy Klubowi jest stosownie wynagradzany, co podnosi atrakcyjność tej inicjatywy. Wierzymy, że każda złotówka pochodząca z tej akcji będzie procentowała w przyszłości.

Był, będzie, jest TYLKO AZS.

Z poważaniem,

Zarząd Klubu Sportowego

AZS Częstochowa S. S. A.

*Zachowano pisownię oryginalną.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved