Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Częstochowa z licencją na grę w I lidze mężczyzn

AZS Częstochowa z licencją na grę w I lidze mężczyzn

Na nieco ponad trzy tygodnie przed startem rozgrywek AZS Częstochowa otrzymał licencję PZPS-u na grę w I lidze mężczyzn. Oznacza to, że częstochowianie wystartują w rozgrywkach zgodnie z planem. Kolejną dobrą informacją dla kibiców AZS-u jest fakt porozumienia z Urzędem Miasta Częstochowy w sprawie dotacji. Wygląda na to, że akademicy powoli wychodzą na prostą.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie zarządu AZS Częstochowa SSA:Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna pragnie poinformować o aktualnej sytuacji Spółki oraz planach na najbliższe sezony sportowe.

Z wielką radością ogłaszamy, że Klub otrzymał licencję na grę w sezonie 2018/2019 w Pierwszej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Był to warunek konieczny, aby rozpocząć finalizację wielu kwestii nad którymi Klub pracował zarówno przez ostatnie tygodnie, jak i miesiące. Tym samym otwiera się przed AZS-em Częstochowa możliwość kontynuacji ambitnego projektu, którego celem ma być osiąganie jak najlepszych rezultatów na wielu płaszczyznach.

Równie ważna dla dobrego funkcjonowania Klubu była kwestia porozumienia z Urzędem Miasta Częstochowy. Informujemy, że po wielu miesiącach rozmów, Klub otrzymał decyzję na mocy której zwrot części dotacji w 2017 roku ma nastąpić do końca bieżącego roku. Nie jest to rozwiązanie najbardziej optymalne dla Klubu, jednak otwiera dla AZS-u drogę do skorzystania z tegorocznej puli miejskich środków oraz uregulowaniem tych kwestii na kolejne lata. Jednocześnie, Magistrat ogłosił przetarg na Promocję Miasta Częstochowy poprzez zespół piłki siatkowej. Głęboko wierzymy, że Nasz Klub znajdzie uznanie w oczach komisji przetargowej i AZS będzie mógł skorzystać z dostępnej puli na niniejszy cel. Uważamy, że Promocja Miasta poprzez AZS Częstochowa w zwycięskim sezonie 2017/2018, rozpoznawalność marki AZS w Polsce, rosnąca frekwencja na trybunach HSC oraz perspektywa kontynuacji ambitnego projektu na najwyższym poziomie sportowym, będzie wystarczającym wykładnikiem do wyboru oferty naszego Klubu.

Mając na uwadze fakt, że przed Klubem stawiane są wysokie wymagania, ogromne znaczenie ma kwestia budowania budżetu na przyszłe sezony. Klub przez ostatni sezon dokładał wszelkich starań, aby zerowa baza sponsorów rosła w możliwie szybkim tempie. Udało się sfinalizować umowy sponsorskie z wieloma Firmami, budując pozytywny wizerunek Klubu w towarzystwie fantastycznych wyników sportowych. Niezmiernie cieszymy się, że zdecydowana większość dotychczas zaangażowanych Firm w rozwój i pomoc AZS-u Częstochowa, zostaje z naszym Klubem na nowy sezon – zwiększając w wielu wypadkach swoje świadczenia. Ogromne podziękowania należą się w tym miejscu wszystkim Sponsorom i Partnerom Klubu, w szczególności Sponsorom Strategicznym. Dzięki nieodzownej pomocy Właścicielom marki Bowel-Pol oraz Primavera, AZS Częstochowa czuje bezcenne wsparcie. To właśnie dzięki takim cichym Bohaterom sport zawodowy ma szansę funkcjonować właściwie. Dołożymy wszelkich starań, aby wspieranie naszego Klubu mogło kojarzyć się z dumą oraz prestiżem. Chcemy razem, wspólnymi siłami, realizować marzenie o silnej siatkówce w Częstochowie.

Niezmiernie cieszymy się, że dobre relacje ze Sponsorami oraz powyższe, pozytywne wieści, pozwalają na finalizację wielomiesięcznych dialogów z nowymi Partnerami. Na dzień dzisiejszy możemy zdradzić, że rozmowy zmierzają w bardzo dobrym kierunku i mamy nadzieję, że na ich efekt nie będziemy musieli długo czekać.

W chwili obecnej AZS Częstochowa stoi w obliczu najbardziej zintensyfikowanej pracy. Od tego momentu Klub będzie regularnie informował o oficjalnych ustaleniach, które od dzisiaj mogą mieć miejsce. Będziemy przedstawiać zespół jaki będzie bronił biało-zielonych barw czy prezentować Sponsorów Klubu na najbliższy sezon. Naturalnie, lada chwila będzie mogła ruszyć sprzedaż karnetów na sezon 2018/2019. Mamy ambicje, aby wizerunek Klubu stał na najwyższym poziomie, a komunikacja z Kibicami lepsza niż kiedykolwiek. Wierzymy, że najbliższe tygodnie będą przynosiły tylko pozytywne wiadomości.

Nie ustaje również akcja crowdfundingowa na portalu fans4club.com. Ze względu na fakt, że zwrot dotacji z 2017 roku nie przestaje być obciążeniem dla Klubowego budżetu, zachęcamy do pomocy AZS-owi Częstochowa w tym zakresie. Cieszymy się, że dzięki niniejszej akcji odezwali się do Klubu nowi, potencjalni Partnerzy. Wierzymy, że będzie ich jeszcze więcej.

Dziękujemy za cierpliwość i wiarę wszystkim Kibicom AZS-u Częstochowa i zapraszamy do wspierania naszej drużyny w najbliższym sezonie.

Był, będzie, jest – Tylko AZS!

Zarząd KS AZS Częstochowa S. S. A.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved