Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Częstochowa bez licencji na grę w I lidze

AZS Częstochowa bez licencji na grę w I lidze

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęła decyzję o nie udzieleniu licencji Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa na rozgrywki sezonu 2019/2020 I ligi mężczyzn (Krispol 1. Liga). Od decyzji przysługuje odwołanie, które należy złożyć do Sądu Odwoławczego przy PZPS w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji.

Komisja Licencyjna odmówiła wydania licencji Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa SSA na sezon 2019/2020 w związku z niespełnieniem wymogów przewidzianych w art. 27, pkt. 2 Regulaminu Wydawania Licencji Klubowych dla drużyn szczebla centralnego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Punkt ten mówi, że Komisja może odmówić przyznania licencji, jeśli klub nie przedstawi pełnej dokumentacji.Od decyzji przysługuje odwołanie, które należy złożyć do Sądu Odwoławczego przy PZPS w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji. Uzasadnienie decyzji zostało przekazane klubowi drogą pisemną.

W związku z terminem odwołania nie wiadomo, czy ktoś zastąpi AZS Częstochowa w rozgrywkach I ligi. Jeśli PLS podjąłby taką decyzję (w grę wchodzi jeden z drugoligowców), a AZS Częstochowa odwołałby się od tej decyzji i wygrał sprawę, w rozgrywkach powstałby spory bałagan. Wszystko przez przedłużającą się procedurę licencyjną, która zakończyła się… dzień przed startem rozgrywek I ligi mężczyzn.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved