Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS AWF UKSW Warszawa po wielu latach wraca na parkiety I ligi

AZS AWF UKSW Warszawa po wielu latach wraca na parkiety I ligi

Najbardziej utytułowany klub siatkarski w kraju po 20 latach nieobecności wraca za zaplecze ekstraklasy. Dzięki współpracy z jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce AZS AWF Warszawa będzie walczyć o mistrzostwo 1 ligi kobiet pod szyldem AZS AWF UKSW Warszawa. 17-osobowy skład, który pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych trenerów – Andrzeja Ojrzanowskiego trenuje od początku sierpnia, przygotowując się do sezonu. Choć plany i ambicje klubu sięgają wysoko, a tradycja zobowiązuje, to jednak jako beniaminek 1 ligi w przebudowanym składzie zespół twardo stąpa po ziemi.

Jest dziewięć nowych zawodniczek. Nasz cel to najlepsza ósemka – kwituje krótko trener Andrzej Ojrzanowski. W składzie warszawskiej drużyny będzie można zobaczyć siatkarki z doświadczeniem w I lidze, ale także Orlen Lidze. – Przygotowania do sezonu zaczęłyśmy na początku sierpnia. Były one podzielone na kilka mikrocyklów, które nie ukrywam, nie były łatwe. Dobra atmosfera w drużynie stworzyła się bardzo szybko. Chciałam poznać każdą z dziewczyn i zobaczyć na co nas stać w tych najtrudniejszych momentach. Mimo zmęczenia i sporej ilości godzin spędzonych na stadionie, w hali, a nawet w sąsiednim lesie, potrafiłyśmy znaleźć w sobie wsparcie, a co za tym szło – mnóstwo dobrego humoru i śmiechu. Moim zdaniem to dobra prognoza na nadchodzący sezon. Mamy jeszcze czas na to, by określić jeden główny cel. Na tę chwilę skupiamy się na stworzeniu mocnego teamu, który zna swoje wartości i wie jak wykorzystać je na boisku – powiedziała Adrianna Wysocka, rozgrywająca pozyskana z Impelu Wrocław.W składzie na nowy sezon nie zabrakło również siatkarek reprezentujących biało-zielone barwy już kolejny sezon. – W tym roku jest inaczej. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęłyśmy wcześniej niż dotychczas, ponieważ już 8 sierpnia stawiłyśmy się na zgrupowaniu na warszawskiej AWF. Spotkałyśmy się w niezwykle „odświeżonym” składzie – do zespołu dołączyło wiele młodych zawodniczek, które z zapałem i pozytywnym nastawieniem przystąpiły do treningów. W drużynie panuje świetna atmosfera, a nastroje są bojowe – powiedziała Anna Woińska, która wywalczyła awans do 1 ligi z drużyną AZS-u AWF UKSW Warszawa w minionym sezonie.

Skład:
Rozgrywające:
Adrianna Wysocka – poprzedni klub Impel Wrocław
Olga Lipińska – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Katarzyna Maj – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Atakujące:
Anna Woińska – wychowanka AZS AWF Warszawa
Izabella Trocińska – poprzedni klub E. Leclerc Orzeł Elbląg
Anna Widera – poprzedni klub Proxima Kraków
Weronika Brzuzy – poprzedni klub UMKS MOS WOLA Warszawa
Przyjmujące:
Agata Baranowska – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Aleksandra Kowalska – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Joanna Waszyńska – poprzedni klub San-Pajda Jarosław
Maja Łysiak – poprzedni klub MKS Calisia Kalisz
Środkowe:
Weronika Słowik – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Ewa Krzysztoń – poprzedni klub AZS AWF Warszawa
Łucja Laskowska – poprzedni klub APS Rumia
Magdalena Wojtkiewicz – poprzedni klub NIKE Węgrów
Libero:
Karolina Szmigielska – poprzedni klub Bluesoft Mazovia Warszawa
Karolina Dąbkowska – poprzedni klub NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Siatkarki w ostatni weekend września pojadą na turniej Pucharu Polski do Świdnicy. Sezon zaczynają 7 października meczem wyjazdowym w Gliwicach.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved