Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Awantura w rosyjskiej Superlidze, Dinamo chce powtórzenia meczu

Awantura w rosyjskiej Superlidze, Dinamo chce powtórzenia meczu

W meczu trzeciej kolejki rosyjskiej Superligi doszło do sporego nieporozumienia. W starciu Zenitu Sankt Petersburg z Dinamem Moskwa sędziowie popełnili błąd w punktacji i ostatecznie zakończyli czwartego seta pojedynku na korzyść graczy z Sankt Petersburga, a wcześniej punkt nie został przyznany graczom Dinama. Klub postanowił złożyć w tej sprawie oficjalny protest, w którym domaga się unieważnienia wyniku i ponownego rozegrania spotkania.

Mecz Zenitu Sankt Petersburg z Dinamem Moskwa był jednym z ciekawszych pojedynków trzeciej kolejki Superligi. Goście ze stolicy Rosji wygrali pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali się gospodarze. Do zamieszania doszło jednak w czwartym secie. W nim ekipa z Moskwy rozpoczęła pościg i teoretycznie po akcji Dicka Kooya doprowadziła do wyniku po 21. Na tablicy wyników powinien pojawić się remis, ale nie zostało to odnotowane w protokole sędziego. Pomyłka ta pociągnęła za sobą kolejne i zgodnie z przebiegiem akcji ten set, a co za tym idzie cały mecz został zakończony faktycznym wynikiem 25:24 dla Zenitu. Chociaż przedstawiciele moskiewskiego klubu zwracali uwagę na błąd, to wynik nie został skorygowany i według oficjalnych statystyk Zenit Sankt Petersburg triumfował 25:23.

Cała sytuacja na zmieszczonym filmie:

Po spotkaniu kapitan Dinama, Siergiej Grankin odmówił podpisania protokołu meczowego, a klub zamierza złożyć oficjalny protest. Ze względu na błąd sędziowski Dinamo Moskwa zamierza wystąpić do rosyjskiej federacji z wnioskiem o unieważnienie wyniku tego spotkania i powtórzenie meczu. Jednocześnie klub ma nadzieję, że zostanie dokonana rzetelna ocena pracy zespoły sędziowskiego, który prowadził ten pojedynek.