Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Awantura w klubie włoskiej Serie A kobiet

Awantura w klubie włoskiej Serie A kobiet

fot. Giovanna Giaquinto

Nie będzie spokojnych świąt Bożego Narodzenia w klubie włoskiej Serie A kobiet. Prezes Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta po przegranym meczu 1:3 z rywalem z Cuneo zarzucił zawodniczkom brak zaangażowania i pięć z nich przeniósł do zespołu rezerw, występujacego w Serie C. Suchej nitki po meczu na zawodniczkach nie zostawili również nieliczni kibice, którzy zjawili się na meczu.

Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta nie zachwyca formą w tym sezonie włoskiej Serie A. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego w dwunastu spotkaniach wygrały zaledwie dwukrotnie i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając zaledwie jednym punktem rywalki z Perugii. Ostatni mecz przed własną publicznością przed świętami przelał jednak czarę goryczy kibiców i działaczy klubu.Zespół z Caserty przegrał we własnej hali 1:3 z Bosca S.Bernardo Cuneo i to zapoczątkowało w hali sporą awanturę. Nieliczni kibice przybyli na mecz głośno zarzucali trenerowi oraz zawodniczkom brak zaangażowania i odpuszczenie kolejnego meczu. Włoska prasa pisała nawet o rasistowskich okrzykach w kierunku Aurey Cruz, jednak nikt tego do tej pory nie potwierdził. Wezwana do hali policja oddzieliła krewkich fanów od zawodniczek i dopiero jej interwencja pozwoliła siatkarkom zejść do szatni.

Co ciekawe opinię fanów podzielają władze klubu. Dzień po meczu, w poniedziałek, wydały komunikat, w którym powiadomiły o odsunięciu od zespołu trenera przygotowania fizycznego, kierownika oraz pięciu siatkarek. Zostały one przeniesione chwilowo do zespołu rezerw, który występuje w Serie C. Mowa tu o Marcie Bechis, Aurerze Cruz, Rhamat Alhassan, Alexie Gray oraz Katharinie Holzer. Co ciekawe Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta ma w swoim składzie tylko 11 zawodniczek, po wyrzuceniu tej piątki do gry pozostało… zaledwie sześć.

Władze klubu w komunikacie napisały, że nowy zespół można stworzyć. Okienko transferowe w lidze włoskiej otwarte jest do końca stycznia, a już nie długo w drużynie mają się pojawić dwie zagraniczne siatkarki z Serie C oraz młode zawodniczki z zespołu rezerw. Następny mecz Caserta rozegra już26 grudnia na wyjeździe z Pomi Casalmaggiore.

Klub również zapowiedział ukaranie najbardziej krewkich fanów, którzy nie utrzymali nerwów na wodzy po spotkaniu. Poprosił o pomoc policję i ligę i zapowiedział, że jeśli nie bezie zdecydowanych kroków z ich strony, jest gotowy nawet wycofać się z rozgrywek i zakończyć działalność.

źródło: inf. własna, volalto.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved