Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia zasila się siatkarzami z Lubelszczyzny

Avia zasila się siatkarzami z Lubelszczyzny

fot. Tomasz Tadrała

Avia Świdnik przygotowuje się do sezonu w II lidze. W związku z tym klub ze Świdnika pozyskał aż siedmiu zawodników z LKPS-u Politechniki Pszczółki Lublin.

Do drużyny ze Świdnika niedawno dołączył Jakub Guz, który jest właśnie wychowankiem świdnickiego klubu. Wiadomo także, że ze składu z poprzedniego sezonu pozostają Bartłomiej Misztala, Marcin Kurek, Maciej Sajdak oraz Wojciech Gajosz.

Receptą na świetne wyniki w sezonie 2017/2018 Avii ma być połączenie doświadczenia z młodością. Ekipę będzie prowadził duet Piotr Maj – Sławomir Czarnecki. – Nasze działanie jest długofalowe. Chcemy zbudować drużynę, która za dwa lata będzie w stanie podjąć walkę o I ligę. W nadchodzącym sezonie zadowolimy się miejscem w pierwszej czwórce tabeli – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim prezes klubu Łukasz Reszka.Do świdnickiego zespołu dołączą także siatkarze LKPS-u Politechniki Pszczółki Lublin. Łącznie Lublin na Świdnik zamieni siedmiu siatkarzy, w tym Krzysztof Pigłowski. – W Świdniku jest klub z wieloletnią tradycją, który obecnie prowadzą nowi ludzie. Oferta Avii była dla mnie konkurencyjna. Patrząc po nazwiskach, możemy stworzyć bardzo ciekawy zespół. Wierzę, że stać nas będzie na poprawienie wyniku z ubiegłego sezonu – stwierdził Pigłowski.

Na środku wystąpią Rafał Kepka i Konrad Machowicz, a na pozycji libero Dariusz Bonisławski i Andrzej Bieńko. Jako rozgrywający występować będzie natomiast Błażej Czarnecki, zaś atakującymi będą Wojciech Kasiura i Bartłomiej Żywno.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved