Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia Świdnik rozpoczyna przygotowania

Avia Świdnik rozpoczyna przygotowania

fot. Joanna Skólimowska

Avia Świdnik rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Świdniczanie nadal rywalizować będą w grupie 6 razem z LKPS-em Politechnika Lublin.

Żółto-niebiescy przygotowywać się będą na swoich obiektach. – Spotykać będziemy się codziennie. W początkowym okresie musimy wypracować siłę i wytrzymałość, następnie przyjdzie czas na zajęcia z piłkami – mówi Piotr Maj. W planach są też gry kontrolne. Jak co roku, od pewnego czasu we wrześniu, a nie jak bywało kiedyś w grudniu, świdnicki klub zamierza zorganizować tradycyjny Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy. Avia otrzymała także zaproszenie od LKPS-u Politechnika Lublin na Turniej o Puchar Rektora Politechniki Lubelskiej. – Wszystko wskazuje na to, że skorzystamy z oferty naszego rywala zza miedzy – twierdzi opiekun świdniczan. W planach jest także Memoriał Trenera Kazimierza Rybaka, który jest rozgrywany w Białej Podlaskiej, choć w tej kwestii świdnicki klub nie podjął jeszcze konkretnej decyzji.W przygotowaniach do nowego sezonu w drużynie Avii uczestniczyć będzie 14 siatkarzy. Ze składu, który rywalizował w minionych rozgrywkach, pozostało 10 zawodników. To rozgrywający Bartłomiej Misztal, środkowi Konrad Machowicz i Michał Baranowski, atakujący Bartłomiej Żywno, przyjmujący Marcin Kurek, Jakub Guz, Błażej Czarnecki i Maciej Sajdak oraz obaj libero Dariusz Bonisławski i Andrzej Bieńko. Po zakończonym sezonie z klubem rozstali się atakujący Wojciech Kasiura, rozgrywający Krzysztof Pigłowski i środkowy Wojciech Gajosz.

Nowymi graczami w żółto-niebieskich barwach są 20-letni rozgrywający Paweł Zdrojewski z Energi Net Ostrołęka, dwaj środkowi: 19-letni Bartłomiej Giza z Metra Warszawa i Rafał Obermeler (26 lat) z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Stawkę uzupełnia doświadczony atakujący LKPS-u Politechnika Lublin Paweł Rejowski (30 lat). – Trzon zespołu pozostał. Nowi zawodnicy szybko powinni znaleźć wspólny język z drużyną. Chcielibyśmy zająć miejsce nie niższe niż w ostatnim sezonie – zapowiada trener Maj.

Wiosną świdniczanie dotarli do turnieju półfinałowego o I ligę. W rywalizacji w Rybniku zajęli trzecie miejsce, przegrywając awans do zawodów finałowych. W decydującym spotkaniu ulegli 1:3 MCKiS-owi Jaworzno. Wcześniej przegrali 0:3 z gospodarzami Volleyem Rybnik i zwyciężyli 3:0 Karpaty Krosno.

Cały artykuł dostępny w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved