Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia Świdnik już prawie w komplecie

Avia Świdnik już prawie w komplecie

fot. Joanna Skólimowska

W Avii Świdnik nie doszło do rewolucji kadrowej. Większość zawodników przedłużyła umowy z drużyną prowadzoną przez Sławomira Czarneckiego. Nie obyło się jednak bez nowych twarzy w zespole. Sporym wzmocnieniem powinno być pozyskanie środkowego z wicemistrza I ligi oraz doświadczonego atakującego, który ostatnio reprezentował barwy Politechniki Lublin.   

W Avii Świdnik trwa kompletowanie składu na kolejny sezon. Już wiadomo, że w klubie nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Początkowo miało się z nim pożegnać czterech zawodników, ale zrobili to Wojciech Gajosz (środkowy), Wojciech Kasiura (atakujący) oraz Krzysztof Pigłowski (rozgrywający). Pierwotnie z zespołu odejść miał również Maciej Sajdak, ale wszystko wskazuje na to, że jednak nadal będzie bronił barw żółto-niebieskich. Z trzech wyżej wymienionych siatkarzy największy awans zanotował Pigłowski, który przeniósł się do pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W jego miejsce klub ściągnął Pawła Zdrojewskiego. To 20-letni zawodnik, który w minionym sezonie reprezentował ASPS Net Ostrołęka, z którym dotarł do turnieju finałowego II ligi, a w nim otarł się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem o podobne cele będzie walczył w Świdniku, gdzie jego konkurentem będzie Bartłomiej Misztal, który przedłużył kontrakt z lubelskim klubem. – Jest młody, perspektywiczny. Myślę, że może być równorzędnym konkurentem dla naszego dotychczasowego rozgrywającego Bartka Misztala – mówi szkoleniowiec Avii, Sławomir Czarnecki.Na środku bloku występować będą: Konrad Machowicz i Michał Baranowski, którzy przedłużyli kontrakty, a także Rafał Obermeler i Bartłomiej Giza. Pierwszy z nowych zawodników rok temu wywalczył awans do I ligi w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki, a w minionym sezonie miał swój udział w zajęciu przez podopiecznych Bartłomieja Rebzdy drugiej lokaty na zapleczu PlusLigi. Z kolei Bartłomiej Giza ostatnio występował w Metrze Warszawa, z którym w tym roku wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów. – W ubiegłym sezonie z pozycją środkowego mieliśmy sporo problemów. Pozyskanie tych zawodników dobrze rokuje na rywalizację pomiędzy siatkarzami. Bardzo liczę na Obermelera, z kolei Giza zapowiada się na perspektywicznego zawodnika – tłumaczy świdnicki szkoleniowiec.

W ataku nadal występował będzie Bartłomiej Żywno. Jego konkurentem do miejsca w podstawowej szóstce będzie doskonale znany w regionie Paweł Rejowski, który jest wychowankiem MKS-u Kraśnik. Ma za sobą już świdnicką przeszłość, a ostatnio występował w Politechnice Lublin. W szeregach defensywnych Avii też nie będzie wielkich zmian, bo na libero nadal występował będzie Dariusz Bonisławski, a jako przyjmujący kontrakty przedłużyli Jakub Guz, Marcin Kurek oraz Błażej Czarnecki.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved