Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia Świdnik bliska skompletowania składu

Avia Świdnik bliska skompletowania składu

fot. Joanna Skólimowska

Avia Świdnik jest o krok od zamknięcia składu na nowy sezon. Drugoligowiec w ostatnim czasie pozyskał przyjmującego Artura Sługockiego a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym tygodniu do zespołu prowadzonego przez Witolda Chwastyniaka dołączy nowy libero. – Rozmawiamy z trzema zawodnikami na tę pozycję. Dwóch ma przeszłość I-ligową, jeden czeka na odpowiedź w sprawie ewentualnego angażu w PlusLidze. Myślę, że w tym tygodniu sprawa ostatecznie się wyjaśni – skomentował Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik.

Avia Świdnik stopniowo ogłasza kadrę na nowy sezon. Dotychczas drugoligowiec poinformował, że kontrakty przedłużyli przyjmujący Marcin Kurek, Jakub Guz i Maciej Sajdak, środkowi Konrad Machowicz, Rafał Obermeler i Michał Baranowski, atakujący Bartłomiej Żywno i Paweł Rejowski, rozgrywający Bartłomiej Misztal oraz libero Dariusz Bonisławski. Nowymi nabytkami są rozgrywający Dawid Wiczkowski, środkowy Tomasz Kusior. W ostatnim czasie skład przyjmujących uzupełnił natomiast Artur Sługocki. Młody siatkarz w ostatnim sezonie reprezentował barwy Exact Systems Norwida Częstochowa. – Myślę, że nasz nowy przyjmujący może nawet wywalczyć sobie miejsce w pierwszej szóstce – prognozuje Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik.Obecnie kadra drugoligowca, którego od nowego sezonu będzie prowadzić nowy trener – Witold Chwastniak, liczy trzynastu zawodników. Wiele wskazuje na to, że już w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa ostatniego siatkarza, który o miejsce w składzie rywalizować będzie z Dariuszem Bonisławskim. – Sprawa jest rozwojowa, choć na pewno nie chcemy robić czegoś na siłę – przekonuje prezes MKS Avia. – Rozmawiamy z trzema zawodnikami na tę pozycję. Dwóch ma przeszłość I-ligową, jeden czeka na odpowiedź w sprawie ewentualnego angażu w PlusLidze. Myślę, że w tym tygodniu sprawa ostatecznie się wyjaśni.

Niewykluczone, że jeśli nie dojdzie do podpisania umowy z którymś z kandydatów, zespół pozostanie w trzynastoosobowym składzie. Wtedy jednak włodarze zespołu postarają się pozyskać nowego zawodnika już po starcie rozgrywek. – Drugi libero będzie nam już potrzebny na turnieje półfinałowy i finałowy o I ligę. W styczniu będzie jeszcze jedno okienko transferowe i wtedy zakontraktujemy drugiego gracza na tę pozycję. Taki wariant jest ostatecznością, ale nie możemy go wykluczyć – stwierdził Szczerba.

źródło: dziennikwschodni.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved