Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Austriaczki mają nowego szkoleniowca

Austriaczki mają nowego szkoleniowca

fot. CEV

Mimo że świat pochłonięty jest obecnie walką z korona wirusem, to poszczególne federacje siatkarskie myślą także o swojej przyszłości. W piątek poinformowano, że nowym szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Austrii będzie belgijski trener Jan de Brandt.

Obecnie wszystkie rozgrywki międzynarodowe i kontynentalne są w zawieszeniu, jednak taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Prędzej czy później, ale poszczególne drużyny będą musiały wrócić do rywalizacji nie tylko w igrzyskach olimpijskich czy Lidze Narodów, ale także w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2021, które zaplanowano pierwotnie na letnie miesiące bieżącego roku. Udział w eliminacjach weźmie żeńska reprezentacja Austrii, która trafiła do grupy C, a jej rywalami będą zespoły narodowe z Hiszpanii, Norwegii oraz Grecji.Mimo że żeńska siatkówka w Austrii nie jest zbytnio popularna, to siatkarki mają pójść w ślady kolegów po fachu i pokusić się o wywalczenie awansu na czempionat Starego Kontynentu, co Austriakom udało się już dwukrotnie. Najpierw byli współgospodarzami turnieju, dzięki czemu awans mieli zapewniony z urzędu, za to ostatnio sami wywalczyli przepustki na mistrzostwa Europy, które w 2019 roku odbyły się czterech krajach.

Austriaczki w najbliższych kwalifikacjach zagrają już pod wodzą nowego trenera. Tamtejszy związek zadecydował, że Swietłanę Ilić na ławce trenerskiej zastąpi doświadczony belgijski szkoleniowiec – Jan de Brandt. W przeszłości prowadził on rodzimą kadrę seniorek w latach 2005 – 2007 oraz był trenerem Węgierek w latach 2014 – 2019. Swoją przygodę trenerską w klubie zaczynał w Belgii, gdzie pracował do 2008 roku. Następnie przez krótki okres był trenerem Marichal Teneryfa, a później związany był z klubami z Turcji, Azerbejdżanu i Belgii. Najbardziej znaną drużyną, z którą pracował, było Fenerbahce Stambuł. Jego nowym wyzwaniem będzie poprowadzenie Austriaczek do awansu do mistrzostw Europy, choć obecnie nie wiadomo czy kwalifikacje do tego turnieju nie zostaną przesunięte. Wszystko będzie zależało od tego jak dalej będzie rozwijała się pandemia korona wirusa.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved