Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Austriacy szlifują formę przed mistrzostwami Europy

Austriacy szlifują formę przed mistrzostwami Europy

fot. CEV

Trwają przygotowania męskiej reprezentacji Austrii do mistrzostw Europy. Ma ona za sobą już obóz w Schladming, a przed nią mecze kontrolne z Turkami, Rumunami oraz Macedończykami. Podopieczni Michaela Warma trafili do grupy B, która będzie rywalizowała w Belgii.    

Trwają przygotowania siatkarzy reprezentacji Austrii do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy. Za podopiecznymi Michaela Warma tygodniowy obóz w Schladming, w trakcie którego pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością. Następnie wrócili do bazy w Steinbrunn, by tam kontynuować pracę. – Siatkarze byli bardzo skupieni. Mogliśmy zbudować podstawy fizyczne i psychiczne do dalszych przygotowań – powiedział szkoleniowiec Austriaków, Michael Warm. Przed jego podopiecznymi dalsza część przygotowań, której jednym z elementów będą mecze kontrolne przed czempionatem Starego Kontynentu. 27 sierpnia Austriacy udadzą się do Turcji, gdzie rozegrają dwa sparingi z gospodarzami. Następnie wrócą do siebie, by dwukrotnie zmierzyć się z Rumunami, a na koniec okresu przygotowawczego czekają ich kontrolne potyczki z Macedonią, które zostały zaplanowane w dniach 5 – 6 września.Zmieniona formuła mistrzostw Europy i zwiększenie uczestników czempionatu Starego Kontynentu spowodowało, że Austriacy po raz pierwszy w historii wykorzystali szansę i zakwalifikowali się do tego turnieju. Wcześniej zagrali w nim w 2011 roku, ale wówczas wraz z Czechami byli współorganizatorem zawodów, więc nie musieli się do nich kwalifikować. Wówczas nie odegrali w mistrzostwach znaczącej roli. W fazie grupowej musieli uznać wyższość Serbów, Słoweńców oraz Turków, a w trzech spotkaniach nie wygrali nawet jednego seta. Tym razem również będą mieli trudne zadanie.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy mężczyzn odbędą się w czterech krajach w dniach 12 – 29 września. Wezmą w nich udział aż 24 drużyny, które zostały podzielone na cztery sześciozespołowe grupy. Z każdej z nich do dalszego etapu rywalizacji awansują po cztery najlepsze ekipy. Podopieczni Michaela Warma trafili do grupy B, która swoje mecze rozgrywała będzie w Antwerpii oraz Brukselii. Ich rywalami w fazie grupowej będą Belgowie, Serbowie, Niemcy, Słowacy, a także Hiszpanie.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved