Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Austria ściąga reprezentantów do kraju

Austria ściąga reprezentantów do kraju

fot. cev.eu

W związku z epidemią koronawirusa, austriacka federacja zakończyła rozgrywki zarówno męskie, jak i żeńskie. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie wynik końcowy  sezonu, ale ligi na pewno nie wznowią aktywności. Austriacy poszli jednak o krok dalej i od kilku dni pomagają w powrocie swoich reprezentantów z lig zagranicznych do kraju. 

Zarówno siatkarze, jak i siatkarki reprezentujące Austrię, mogą liczyć na pomoc związku w powrocie, o ile wyrażą taką potrzebę i chęć oraz jeżeli rozgrywki w danym państwie pozwalają na taki ruch.W sumie za granicą gra 20 zawodników i zawodniczek z  drużyn narodowych. Większość już powróciła do ojczyzny, ale na przykład Philipp Kroiss (Ajaccio) i Thomas Zass (Amriswil) pozostali w obecnych miejscach pobytu z własnej woli. Skomplikowana jest też sytuacja graczy, którzy reprezentują kluby włoskie. Alex Berger (Gas Sales Piacenza), Paul Buchegger (Monza) i Srna Marković (Cuneo) muszą zostać we Włoszech, bowiem oficjalnie ligi zawiesiły tam tylko działalność, więc zawodnicy muszą być w pełnej gotowości.

– Pomagaliśmy tym, którzy chcieli lub mogli przyjechać do Austrii. Ważne było, aby działać szybko, aby uniknąć zamknięcia portów lotniczych. Wsparcie to jest częścią naszej filozofii ÖVV, że drużyny narodowe są domem ich reprezentantów i zawodnicy zawsze mogą na nas polegać w takich sytuacjach. Szczególne potwierdzenie znajduje to w czasach kryzysu. W międzyczasie wszyscy, łącznie z drużynami młodzieżowymi ÖVV – otrzymali plany treningowe do domów,  aby byli gotowi do gry, kiedy wszelkie rozgrywki zostaną wznowione – skomentował sytuację dyrektor sportowy ÖVV Gottfried Rath.

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved