Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria: „Polski” półfinał dla Hypo Tirol Innsbruck

Austria: „Polski” półfinał dla Hypo Tirol Innsbruck

fot. Franz Atteneder

Obrońca mistrzowskiego tytułu w lidze austriackiej – Hypo Tirol Innsbruck, w której występuje Jan Król, po raz kolejny stanie przed szansą wywalczenia złotego medalu. Podopieczni trenera Daniela Gavana potrzebowali trzech meczów, aby pokonać SG Raiffeisen Waldviertel  z czwórką Polaków w składzie.  W całej rywalizacji ekipa Michała Peciakowskiego, Macieja Madeja, Dawida Siwczyka i Mateusza Jóźwika zdołała wygrać zaledwie jednego seta. 

W pierwszym meczu ekipa Jana Króla od początku do końca dominowała na boisku, w żadnym z setów nie wypuściła rywala z granicy 20 punktów. Przeważała w każdym elemencie, ale w szczególności w polu serwisowym. Siatkarze z Innsbrucka popisali się aż dziewięcioma asami serwisowymi, przy ani jednym przeciwnika. Wielokrotnie element ten utrudnił także ekipie SG Raiffeisen Waldviertel wyprowadzenie akcji. Przełożyło się to także na skuteczność ataku. Obrońcy tytułu zanotowali 49-procentową efektywność w tym elemencie, rywale zaś 41-procentową. Po stronie pokonanych Dawid Siwczyk i Mateusz Jóźwik grali cały mecz, zdobywając po 6 punktów. Podstawowym rozgrywającym był Michał Peciakowski, a na zmiany wchodził Maciej Madej i zdobył jeden punkt. Po stronie Hypo Tirol Jan Król nie pojawił się na boisku.

Nieco więcej walki było w meczu numer dwa. Pierwszy set był wprawdzie jednostronny, ale w dwóch kolejnych faworyci musieli się sporo napocić, aby zejść z parkietu jako zwycięzcy. Znów istotnym elementem okazała się zagrywka, którą Hypo Tirol bezpośrednio zapunktowało aż 6 razy, przy ani jednym asie serwisowym rywali. Słabsze przyjęcie zagrywki oczywiście szybko przełożyło się na ofensywę, gdzie różnica była widoczna. Ekipa Jana Króla atakowała ze skutecznością 50 proc., SG Raiffeisen Waldviertel zaś zanotowało 44-procentową efektywność. Dawid Siwczyk i Mateusz Jóźwik grali cały mecz, zdobywając odpowiednio 6 i 9 oczek. Rozgrywał Michał Peciakowski, zaś Maciej Madej nie pojawił się na parkiecie. Po stronie Hypo Tirol nie grał Jan Król.Jedynego seta w całej rywalizacji SG Raiffeisen Waldviertel wygrało dopiero w trzecim, ostatnim meczu. Po porażce w pierwszej partii druga już padła łupem Michała Peciakowskiego i jego zespołu. Przegrany set wyraźnie rozdrażnił obrońców tytułu i w dwóch kolejnych partiach już wyraźnie dominowali i przypieczętowali awans do finału. Różnicę było widać w ataku, Hypo Tirol atakował ze skutecznością 51 proc., natomiast u rywali wskaźnik ten wyniósł 40 proc. Obrońcy tytułu popełnili też mniej własnych błędów. Jan Król pojawił się na parkiecie w drugiej połowie meczu i zdobył trzy punkty atakiem i trzy blokiem. Po stronie pokonanych Mateusz Jóźwik zapunktował 11 razy, a Dawid Siwczyk siedem. Michał Peciakowski odpowiadał za rozegranie i zdobył dwa punkty. Maciej Madej wchodził na zmiany.

 – Rywalizacja w półfinale na pewno nie zakończyła się po naszej myśli. Jednak sądzę, że można wyszukać kilka pozytywnych akcentów z tej serii spotkań, wyciągnąć wnioski i użyć odpowiednich argumentów w meczach o brązowy medal. Zespół z Innsbrucka ma w składzie kilku „pistoletów”, co pokazał w pierwszym meczu, totalnie rozbijając nas zagrywką, nie dając nam tym samym żadnych złudzeń na wygranie. W drugim meczu mimo wyniku 0:3 walka była naprawdę solidna, ale zaważył spokój i opanowanie w najważniejszych momentach. Po dwóch knockdownach podjęliśmy rękawicę w meczu w Innsbrucku i uważam, że to spotkanie mimo wyniku 1:3 było jednym z lepszych w naszym wykonaniu i mogło się podobać wszystkim kibicom. Pozostaje nam walka o brąz i trzymanie kciuków za ekipę Janka, aby zbili drużynę z Posojilnicy – ocenił półfinałową rywalizację Maciej Madej.

Finałowym rywalem Hypo Tirol będzie SK Posojilnica Aich/Dob, czyli były klub Wojciecha Włodarczyka. SG Raiffeisen Waldviertel o brąz zaś zagra z UVC Holding Graz. Rywalizacja finałowa startuje 6.04, natomiast pierwszy mecz o brąz już 1.04.

Wyniki rywalizacji półfinałowej:

Hypo Tirol Innsbruck – Raiffeisen Waldviertel 3:0
(25:16, 25:19, 25:16)

Raiffeisen Waldviertel – Hypo Tirol Innsbruck 0:3
(16:25, 23:25, 21:25)

Hypo Tirol Innsbruck – Raiffeisen Waldviertel 3:1
(25:21, 21:25, 25:18, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved