Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Dwa zespoły z Polakami w składach blisko awansu, porażka VBC TLC Weiz

Austria M: Dwa zespoły z Polakami w składach blisko awansu, porażka VBC TLC Weiz

W granych do dwóch zwycięstw ćwierćfinałach ligi austriackiej dotychczas wygrywają zespoły wyżej notowane. Niewiele wskazuje na to, żeby ekipy z miejsc 5-8 sprawiły niespodzianki, bowiem pierwsze mecze kończyły się w trzech setach. Szybciej swoje ćwierćfinały rozegrały VBC TLC Weiz i Holding Graz. Ekipa z Dominikiem Żukowskim w składzie odpadła z dalszej rywalizacji.

W ciągu trzech dni oba mecze ćwierćfinałowe rozegrała para VBC TLC Weiz/Holding Graz. Oba mecze były dość jednostronne a tylko w jednym z sześciu setów VBC TLC zdołało przekroczyć barierę 20 punktów. Tym samym Holding Graz zostało pierwszym półfinalistą rozgrywek. W obu spotkaniach zespół z Graz był znacznie bardziej skuteczny w ataku i popełniał mniej błędów od rywali. Jedynie w trzecim secie drugiego spotkania szansę na występ dostał Dominik Żukowski.

Bardzo jednostronny był mecz pomiędzy Sokołem Wiedeń V a Zadruga Aich/Dob. Wiedeńczycy zdołali zapisać na swoim koncie zaledwie 37 punktów z czego 11 oddali im po błędach rywale. Gospodarze często się mylili a dodatkowo nie byli w stanie przebić się przez szczelny blok rywali (15 punktów Zadrugi w tym elemencie). W szeregach gości nie do zatrzymania był Victor Hugo Miranda De Alcantara, który zdobył 18 punktów (3 zagrywką, 6 blokiem i 9 w ataku przy 100% skuteczności).

Nieznacznie mniej jednostronny był pojedynek Wörther-See-Löwen Klagenfurt z Union Raiffeisen Waldviertel, jednak również w Klangenfurcie gospodarze w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów. Starania Arwina Kopschara nie wystarczyły, to rywale rządzili i dzielili na siatce. Najwięcej punktów dla gości zdobyli Lars Bornemann i Niels De Vries (po 10). 6 punktów do dorobku drużyny dołożył Maciej Borris, który skończył 3 z 3 ataków. Jedynie w trzecim secie wystąpił Łukasz Szarek, który zdobył 4 punkty (29% skuteczności).

Tylko w trzecim secie VCA Amstetten NÖ zdołał postawić się UVC Weberzeile Ried/Innkreis, jednak mimo to decydujące akcje na swoją korzyść zakończyli goście i zamknęli mecz w trzech odsłonach. Obie drużyny popełniły bardzo dużo błędów (gospodarze – 24, goście – 18). Dla gospodarzy najczęściej punktował Franco Augusto Slomp Drago (15). Po stronie gości liderem był Tomasz Rutecki, który zdobył 19 punktów atakując z 52% skutecznością. Cały mecz rozegrał Alan Wasilewski, który zdobył 9 oczek (53% skuteczności) i był najbardziej obciążony przyjęciem zagrywki (18 odbiorów, 44% pozytywnego i 17% perfekcyjnego). Michał Szydłowski odebrał 10 zagrywek (70% pozytywnego i 50% perfekcyjnego przyjęcia.