Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Zakończyła się runda zasadnicza

Austria M: Zakończyła się runda zasadnicza

fot. Posojilnica Aich/Dob

W austriackiej lidze siatkarzy zakończyła się runda zasadnicza, którą z duża przewagą wygrał zespół SK Posojilnica Aich/Dob. Drużyna z Kacprem Stelmachem w składzie w ostatnim spotkaniu pokonała 3:0 najsłabszy w lidze Wörther-See-Löwen Klagenfurt. W półfinałach play-off zagrają również SG Union Raiffeisen Waldviertel i UVC Ried/Innkreis, których barwy reprezentują polscy siatkarze.

Nie było niespodzianki w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej austriackiej Bundesligi pomiędzy liderem rozgrywek, SK Posojilnica Aich/Dob a ostatnim zespołem tabeli, Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Gospodarze wygrali w trzech szybkich setach do 10, 8 i 13 i tym samym zwycięstwem przypieczętowali pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna SK Posojilnica Aich/Dob w 24 spotkaniach przegrała tylko dwukrotnie i ma aż 17 puntów przewagi nad drugim w tabeli SG Union Raiffeisen Waldviertel.W środowym spotkaniu przeciwko najsłabszej drużynie ligi 17 punktów dla zespołu lidera zdobył Matej Kök. Kacper Stelmach punktował 14-krotnie, zdobywając 8 punktów atakiem przy 57% skuteczności. Dołożył do tego trzy asy serwisowe oraz trzy skuteczne bloki. W półfinałowej rywalizacji do trzech wygranej SK Posojilnica Aich/Dob zmierzy się z czwartym w tabeli UVC Ried/Innkreis. Zespół Tomasza Polczyka i Tomasza Ruteckiego przegrał mecz ostatniej kolejki we własnej hali 0:3 z Unionem Waldviertel, w którego barwach grają Łukasz Szarek i Dawid Siwczyk.

W zespole gospodarzy Tomasz Rutecki rozegrał całe spotkanie, zdobywając 15 punktów, wszystkie atakiem przy 44% skuteczności. Tomasz Polczyk pojawił się na boisku w drugiej partii i został już na nim do końca meczu. Polski przyjmujący skończył jeden z 7 swoich ataków i zanotował 50% dokładnego i 44% pozytywnego przyjęcia zagrywki. W drużynie gości Łukasz Szarek punktował 13 razy kończąc 11 ataków (69% skuteczności) i dwukrotnie skutecznie blokując rywali. Dawid Siwczyk skończył 4 z 6 ataków i dołożył do tego dwa skuteczne bloki. SG Union Raiffeisen Waldviertel po rundzie zasadniczej zajął drugie miejsce w tabeli i w półfinale zmierzy się z UVC Holding Graz.

Siatkarze z Grazu w ostatniej kolejce pokonali 3:0 VBC TLC Weiz. 18 punktów zdobył dla zwycięskiej drużyny Lorenz Koraimann. Zespół Amstetten NÖ z Kornelem Kowalewskim i Maciejem Kleinschmidtem pauzował w środę i ostatecznie zajął 5. miejsce w tabeli. W play-off zmierzy się z VBC TLC Weiz o miejsca 5-6.

Zobacz również:
Wyniki i tabela austriackiej Bundesligi siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved