Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Zakończyła się pierwsza część rudny zasadniczej

Austria M: Zakończyła się pierwsza część rudny zasadniczej

fot. SK Zadruga Aich/Dob

W austriackiej Bundeslidze siatkarze zakończyli już pierwszą część sezonu, w której każdy z ośmiu zespołów zagra dwukrotnie z każdym przeciwnikiem. Teraz liga podzieli się na dwie grupy, w których walczyć się będzie o miejsca 1-4 oraz 5-8. W lepszej grupie znalazły się aż trzy zespoły z Polakami w składzie.

Pierwszą część sezonu zasadniczego pewnie wygrał zespół Kacpra Stelmacha. Zadruga Aich/Dob wygrała wszystkie 14 spotkań, zdobywając w nich 39 punktów. W ostatnim spotkaniu w sobotę bez problemów pokonała na wyjeździe 3:0 najsłabszego w lidze Sokola Wiedeń w trzech setach, chociaż tym razem bez polskiego zawodnika w składzie. Najskuteczniejszym zawodnikiem przyjezdnych był Thomas Trothann, który zdobył w tym meczu 25 punktów.Drugie miejsce w tabeli zachował Union Waldviertel, który w sobotę w zaległym meczu pewnie pokonał 3:0 VCA Amstetten NÖ. Tym razem w barwach Unionu nawet na chwilę na boisku nie pokazali się ani Dawid Siwczyk ani Łukasz Szarek. Pierwsze skrzypce w ekipie gospodarze grał Arthur Darmois, który punktował 19 razy.

Jużwcześniej miejsce w czołowej czwórce zapewnił sobie Holding Graz, z kolei czwartym zespołem, który walczyć będzie w grupie mistrzowskiej jest UVC Weberzeile Ried/Innkreis. Gospodarze z trzema Polakami w składzie wygrali zaległe spotkanie z VBC TLC Weiz 3:1. Świetny mecz rozegrał Tomasz Rutecki, który zdobył 29 punktów, w tym 19 atakiem przy 41% skuteczności. Rutecki dołożył do tego aż 8 asów serwisowych i dwa skuteczne bloki. Alan Wasilewski w tym spotkaniu zdobył 8 punktów, kończąc 5 ze swoich 12 ataków. Polski środkowy zaliczył również dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego. Cały mecz na pozycji libero rozegrał Michał Szydłowski, który zanotował 90% pozytywnego przyjęcia i 60% dokładnego. W drużynie gości cały mecz na pozycji rozgrywającego rozegrał Dominik Żukowski, który zdobył jeden punkt atakiem, jeden serwisem i dwa blokiem.

Mecz w grupach 1-4 i 5-8 rozpoczną się w lidze austriackiej już 5 stycznia.

Zobacz również:
Wyniki i tabela austriackiej Bundesligi siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved