Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Walka o złoto wciąż trwa

Austria M: Walka o złoto wciąż trwa

fot. Posojilnica Aich/Dob

W finale ligi austriackiej rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. SK Posojilnica Aich/Dob wygrała trzy potyczki z SG Union Raiffeisen Waldviertel i już w niedzielę mogła sobie zapewnić tytuł mistrzowski. Tak się jednak nie stało, podopieczni Zdenka Šmejkala wygrali spotkanie bez straty seta i przedłużyli losy rywalizacji o mistrzostwo Austrii.

 Zawodnicy SG Union Raiffeisen Waldviertel przegrali pierwsze trzy mecze w finale, więc żeby przedłużyć nadzieje o złotym medalu musieli zwyciężyć w niedzielnym spotkaniu przed własną publicznością. Tak też się stało, podopieczni Zdenka Šmejkala wygrali pierwszą oraz drugą partię do 22. W trzecim secie zdominowali przeciwników, którzy zdobyli w tej odsłonie spotkania tylko 16 punktów. Gospodarzy tego pojedynku do zwycięstwa poprowadził Łukasz Szarek, który zdobył aż 19 ,,oczek”: 15 w ofensywie (zanotował w tym elemencie 54% skuteczności), 3 w bloku i 1 w polu serwisowym. Duży udział w zwycięstwie miał także Dawid Siwczyk, który wywalczył dla swojej drużyny 11 punktów: 7 atakiem (58% skuteczności), 2 blokiem oraz 2 zagrywką. Swoją cegiełkę do wygranej dołożył także Ernest Plizga, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych w drugiej partii. Trzecią rozpoczął już jednak w podstawowym składzie, a w całym spotkaniu zgromadził na swoim koncie 3 punkty: 2 w ofensywie oraz 1 w bloku.

O przegranej drużyny SK Posojilnica Aich/Dob zadecydowała przede wszystkim słabsza postawa w ofensywie oraz w bloku. Najwięcej punktów dla przegranej drużyny zdobył Maximillian Landfahrer, który wywalczył 14 punktów: 12 atakiem oraz 2 w polu serwisowym. W roli zmiennika na boisku pokazał się Kacper Stelmach, który wszedł na boisko we wszystkich trzech setach. Polak zgromadził na swoim koncie 2 ,,oczka”, oba zdobył atakiem. Podopieczni Matjaža Hafnera mają jeszcze 3 szanse na zapewnienie sobie tytułu mistrza Austrii. Kolejny pojedynek tych zespołów odbędzie się już w środę 24 kwietnia, a gospodarzem będzie SK Posojilnica Aich/Dob.

SG Union Raiffeisen Waldviertel-SK Posojilnica Aich/Dob 3:0
(25:22, 25:22, 25:16)
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla SK Posojilnica Aich/Dob

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved