Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Walka o medale rozpoczęta

Austria M: Walka o medale rozpoczęta

W lidze austriackiej rozpoczęła się już walka o medale. O złoto walczy SK Posojilnica Aich/Dob i SG Union Raiffeisen Waldviertel i to faworyci nie zawiedli w pierwszym spotkaniu, triumfując 3:1. W walce o brązowy krążek na razie nie było zbyt wielu emocji. UVC Holding Graz na wyjeździe pewnie pokonał UVC Weberzeile Ried/Innkreis.

Siatkarze SK Posojilnicy Aich/Dob pierwsze spotkanie finałowe rozpoczęli od dość pewnego zwycięstwa w premierowym secie 25:20, w drugim również okazali się lepsi od rywali – SG Union Raiffeisen Waldviertel. Gościom udało się jednak przedłużyć losy spotkania, bowiem w trzeciej odsłonie to do nich należała inicjatywa i triumfowali 25:17. Podrażnieni faworyci w czwartej części meczu dominowali już na parkiecie i dzięki wygranej 25:18 mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Przyjęcie w obu zespołach nie stało na zbyt wysokim poziomie, ale lepsi w tym elemencie byli miejscowi, którzy przełożyli to także na wyższą od rywali skuteczność w ofensywie. Liderem Posojilnicy Aich/Dob był Matej Mihajlović, który mógł pochwalić się 18 punktami. Atakował on na poziomie 57% i do 17 oczek w ataku dołożył asa serwisowego. Kacper Stelmach pojawiał się na parkiecie na zmiany w drugim oraz trzecim secie, ale nie zdobył ani jednego punktu.

W szeregach Waldviertel mecz w podstawowym składzie rozpoczął Ernest Plizga, Łukasz Szarek oraz Dawid Siwczyk. Plizga nie zanotował jednak zbyt dobrego spotkania i szybko opuścił parkiet. Łukasz Szarek był najlepiej punktującym graczem w swojej ekipie, kończąc mecz z dorobkiem 14 oczek. 7 miał na swoim koncie Dawid Siwczyk, a aż 3 z nich wywalczył blokiem.

SK Posojilnica Aich/Dob –  SG Union Raiffeisen Waldviertel 3:1
(25:20, 25:21, 17:25, 25:18)

Dość jednostronny przebieg miał pierwszy mecz o brązowy medal. W nim UVC Holding Graz w dwóch pierwszych partiach nie dał praktycznie szans UVC Weberzeile Ried/Innkreis, nie pozwalając gospodarzom na dobrnięcie do granicy 20 oczek. W trzeciej odsłonie walka była już bardziej wyrównana, ale ostatecznie po grze na przewagi triumfowali przyjezdni i to oni rozstrzygnęli na swoją korzyść pierwszy pojedynek o brąz.

O bezradności miejscowej drużyny może świadczyć fakt, że Tomasz Rutecki był najlepiej punktującym graczem w zespole, choć na swoim koncie zapisał zaledwie 5 oczek. Tomasz Polczyk na parkiecie pojawił się w drugim secie, ale nie poprawił gry swojego zespołu, który wręcz tragicznie zaprezentował się w ofensywie, kończąc jedynie 27% akcji przy 68% przyjezdnych. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Michael Murauer, notując 12 punktów.

UVC Weberzeile Ried/Innkreis – UVC Holding Graz 0:3
(18:25, 13:25, 25:27)