Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Udane występy polskich drużyn

Austria M: Udane występy polskich drużyn

fot. Tomasz Tadrała

Za nami już kolejne mecze w lidze austriackiej, z których zadowoleni mogą być występujący w tych rozgrywkach Polacy. Zarówno drużyna Jana Króla, jak i zespół Michała Peciakowskiego, Macieja Madeja i Mateusza Jóźwika w ostatnich spotkaniach nie stracił seta. Hypo Tirol Volleyballteam z kompletem pięciu zwycięstw za trzy punkty zajmuje w tabeli drugie miejsce, lider SK Posojilnica Aich/Dob także nie przegrał meczu i nie stracił punktu, ale rozegrał już 6 spotkań. SG Raiffeisen Waldviertel z dorobkiem 11 oczek (3 zwycięstwa, 2 porażki) zajmuje miejsce trzecie.

Hypo Tirol Volleyballteam rozegrał w przeciągu ostatnich dni dwa mecze dzień po dniu. 28.10 ekipa Jana Króla rozegrała awansem spotkanie 7. kolejki z najsłabszym w stawce VBC TLC Weiz. Planowo ta kolejka ma być rozegrana w najbliższy weekend, ale Hypo Tirol ma wtedy mecz kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów. Drużyna polskiego atakującego miała cały mecz pod kontrolą, jedynie w secie trzecim pozwoliła rywalom zdobyć 20 punktów. Kluczem do sukcesu okazała się zagrywka, która utrudniała gościom wyprowadzenie akcji. Zespół z Innsbrucka zapisał na swoim koncie aż 13 asów serwisowych, z czego aż 6 Martti Juhkami, rywale w polu zagrywki zapunktowali 6 razy. Hypo Tirol był też lepszy w ataku (46% przy 24% efektywności przeciwnika). Blokiem gospodarze skutecznie zagrali 8 razy, przy czterech punktowych zastawianiach rywali. Jan Król rozegrał całe spotkanie, zdobył 6 (na 18 prób) punktów atakiem i jeden blokiem.

Dzień później w ramach 5. kolejki rywalem Hypo Tirol Volleyballteam był VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt, który także pomimo starań nie był w stanie podjąć walki z ligowym potentatem. Jedynie w pierwszym secie przyjezdni zdołali przekroczyć granicę 20 punktów. Różnicę zrobił tutaj przede wszystkim atak, gdzie gospodarze zanotowali 57% skuteczności w tym elemencie, przy 45% oponenta, a także – Renee Teppan. Atakujący zdobył w tym meczu aż 26 punktów, udanie kończąc 25 na 34 próby ataku (74%), dokładając do tego jeden punkt blokiem. Jan Król spotkanie oglądał z kwadratu rezerwowych. Hypo Tirol ma jeszcze zaległe spotkanie 4. kolejki z SG Raiffeisen Waldviertel (8.01.2017) i 6. z supervolley OÖ.Hypo Tirol Innsbruck – VBC TLC Weiz 3:0
(25:15, 25:18, 25:20)

Hypo Tirol Innsbruck – Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3:0
(25:20, 25:18, 25:18)

Po nieco słabszym okresie i porażkach przyszedł także dobry czas dla drugiej „polskiej” drużyny SG Raiffeisen Waldviertel. Ekipa Michała Peciakowskiego, Mateusza Jóżwika i Macieja Madeja w ramach 5. kolejki pokonała SG VCA Amstetten NÖ/hotVolleys, mając problemy jedynie w secie pierwszym, wygranym dopiero 25:23, potem przyjezdni już w pełni dominowali na boisku. Kluczem do sukcesu okazały się atak i blok. Goście w tym pierwszym elemencie zanotowali 49-procentową skuteczność, przy 38% rywali. W punktowych blokach było 12:4. Michał Peciakowski rozegrał cały mecz, zdobył dwa punkty, całe spotkanie na boisku spędził także Mateusz Jóźwik, zdobył 7 punktów (6 atakiem – 50% skuteczności i jeden blokiem), 12 razy przyjmował też zagrywkę, notując 67% odbioru pozytywnego i 50% perfekcyjnego. Maciej Madej wszedł na boisko jedynie w pierwszej partii.

SG Raiffeisen Waldviertel znakomicie rozpoczęło także poniedziałkowy mecz 6. kolejki z VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie w meczu 1:0. wygrywając premierową odsłonę – 25:6. Potem na boisku rozgorzała siatkarska wojna, zwłaszcza w trzecim secie, ale to gospodarze okazali się lepsi. „Polski” zespół zanotował 54% skuteczności w ataku, przy 43% rywali. W bloku było 10:5 dla gospodarzy, a w asach serwisowych 6:3. Michał Peciakowski grał przez dwa pierwsze sety, potem zmienił go Madej. Pewnym punktem zespołu był Mateusz Jóźwik, notując 6 puntów (5 atakiem na 8 prób i jeden blokiem). Polski przyjmujący odebrał także 10 zagrywek, notując 60% przyjęcia pozytywnego i 60% perfekcyjnego. 17 punktów dla Waldviertel zdobył Boff, a 20 Matis Gabdullins.

Amstetten NÖ/hotVolleys – Raiffeisen Waldviertel 0:3
(23:25, 19:25, 15:25)

Raiffeisen Waldviertel – Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3:0
(25:6, 25:21, 28:26)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved