Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Trzysetowe starcia drużyn z Polakami w składach

Austria M: Trzysetowe starcia drużyn z Polakami w składach

fot. http://www.volleyball-waldviertel.at/

Na początku lutego porażkę 0:3 zaliczyli siatkarze Union Raiffeisen Waldviertel. Mimo tego ekipa Łukasza Szarka i Macieja Borrisa pozostała na drugim miejscu. W rywalizacji o miejsca 5-8 w ciągu dwóch dni dwa spotkania rozegrali zawodnicy VBC TLC Weiz. Pierwsze z nich wygrali 3:0, zaś w drugim ulegli rywalom również w trzech setach.

W minioną sobotę gorycz porażki musieli przełknąć siatkarze Union Raiffeisen Waldviertel. We własnej hali nie zdołali postawić się niżej notowanym siatkarzom Holding Graz. Gospodarze dopiero w trzecim secie postawili się przeciwnikom, jednak nie wystarczyło to do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo porażki 0:3 zespół utrzymał się na drugim miejscu w tabeli. Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Lorenz Koraimann, który utrzymując 56% skuteczność w ataku zdobył 20 punktów. Łukasz Szarek wystąpił tylko w pierwszym secie, skończył 1 z 3 ataków. Cały mecz rozegrał Maciej Borris, który na swoim koncie zapisał 4 oczka (38% skuteczności). Najczęściej dla gospodarzy punktował Rudinei Boff (10).Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej

W ciągu dwóch dni dwa mecze rozegrał VBC TLC Weiz. W sobotę w Wiedniu zespół ten wygrał 3:0 z Sokol Wiedeń V. Nie było to jednak aż tak jednostronne spotkanie jak kilka dni wcześniej. Siatkarze Sokola postawili się przeciwnikom, w trzeciej partii przegrali dopiero 24:26. Siatkarzy VBC do zwycięstwa poprowadził Santigo Alvarez, który zdobył aż 20 punktów utrzymując 62% skuteczności. Dominik Żukowski nie wystąpił w tym pojedynku.

Dzień później siatkarze VBC TLC Weiz udali się do Klagenfurtu, gdzie ich przeciwnikiem był VBK Wörther-See-Löwen. Nie brakowało walki, jednak tym razem ostatnie słowo we wszystkich trzech setach należało do gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Klagenfurtu traci już tylko punkt do VBC TLC Weiz. W ekipie gospodarzy najlepiej punktowali Simon Fruhbauer (19) i Arwin Kopschar (17). Dla WVB tym razem najwięcej punktów zdobył Lukas Scheucher (12) a 10 oczek dołożył Jakub Grasserbauer. Również w tym meczu na boisku nie zobaczyliśmy młodego polskiego siatkarza.

Zobacz również
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 5-8 w lidze austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved